EMS CRM: ALIŞ SATIŞ TALEP YÖNETİMİ

No Comments

EMS-CRM: ALIŞ SATIŞ TALEP YÖNETİMİ

1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi ile entegre geliştirilmiştir.

EMS-CRM : ALIŞ SATIŞ TALEP YÖNETİMİ
Emlak, 2.El Otomotiv, 2.El İş makinaları ve benzeri sektörlerde alm satım taleplerini eşleştirir. Firmaların müşteri isteklerini takip ederek satış için gerekli koşullarının hızlı hatasız gerçekleşmesini sağlar.
Programın genel fonksiyon detayları;
Program alım taleplerinin hızlı ve kolay girilmesi sonrasında oluşan portföyle satış taleplerinin karşılaştırılması esasına göre çalışır.
Alım taleplerinin anlık karşılanmaması durumunda daha sonra girilen satış taleplerine uygun alım taleplerini geriye dönük bulma ve karşılaştırma imkanı sağlar.
Ürün araç, gayri menkul veya 2. el satılabilen herhangi bir ürünün mülkün bir veya birden fazla özelliği ile aranması durumunda kolaylıkla sorgulayarak ihtiyaca cevap verebilecek karşılaştırmayı gerçekleştirir.
Taleplerin WEB sayfası veya farklı veritabanlarından dosyalardan kolayca aktarılmasına olanak tanıyan talep yönetimi akılda, ajandada tutulmaya çalışılan ürün müşteri karşılaştırmalarını kolay kullanımlı ekranlarda rahatlıkla yönetmenizi sağlar.
Birden fazla talebin alternatifleriyle karşılanabilmesi satış gücünüze güç katar, kazanılan yanında kaybedilen müşterinin isteklerini detaylı raporlamanızı sağlar.
Karşılaştırma sorguları esnasında sonuç alınamayan talepleri uygun talepler geldiğinde hatırlatır ve anlık teklif takip sisteminizi uyrarır.

 

EMS-CRM: ALIŞ SATIŞ TALEP YÖNETİMİ
Farklı noktalarda bulunan mağaza şubelerin örneğin farklı semtlerdeki otomobil galerileri  veya şirketleri merkezden izleme olanağını verir.
Hesap ekstresi, alımlar ve satışlar raporu, envanter raporu, kar raporu gibi raporlardaki tüm hareketleri ürün ve özelliklerine göre izleme olanağını verir.

EMS-CRM: ALIŞ SATIŞ TALEP YÖNETİMİ , “1TÇ” şirketi tarafından 1C:İşletme 8 sisteminde geliştirilmiş olan “1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi” üzerinde geliştirilmiştir.
EMS-CRM: ALIŞ SATIŞ TALEP YÖNETİMİ uygulama çözümü  ‘’1TÇ:TİCARİ KOBİ Yönetimi’’ ndeki gelişmeler ve yeni sürümlerine paralel olarak sürekli gelişen bir uygulamadır.

Kullanılan standart fonksiyon:
1.       Satış talebi olan  ürünler stoğa alınır ve müşterilere satış gerçekleştirilir. Alıcılardan tahsilat ve satıcılara ödeme gibi parasal hareketler kayıt altında tutulur. Sonuç olarak detaylı cari hesap durum ekstresi ve stok raporu alınabilir. Stokta bulunan ürünler hem miktar hem tutar olarak izlenebilmektedir.

2.       Alışı/satışı gerçekleşen tüm ürünler eşsiz kodla takip edilebilir. Stok kartları için barkod tanımlama ve yazdırma fonksiyonu kullanılabilir.

3.       Günlük kasa ve banka bilgilerini her an detaylı raporlamak mümkündür.

4.       Ürün maliyeti ve miktarını yansıtan detaylı stok raporu, cari hesap ekstresi, alımlar raporu, masraf ekstresi, parasal hareketleri yansıtan finansal ekstre ve cari hesap, malzeme ve satış elemanına göre detaylandırılmış kar raporu bulunmaktadır.

Geliştirilen fonksiyonlar:
1.       Sektöre özel Alım Talep Formu:
Eşsiz kodlara sahip olan Araç Emlak vs. programda takip etmek için özel stok kart yapısı geliştirildi ürünlerin stoğa alınması için özel talep fişleri ve evrakları geliştirildi.
Stok kartları plaka veya özel koda  göre oluşturulmuş olup, Model, Marka (Araç Bilgileri için), Semt, Oda sayısı, metrekare (Emlak konut için) farklı karakteristikler belirleme özelliğine de sahiptir. Böylece sisteme girilen ürün, araç veya emlak olabilir eşsiz bir koda sahiptir. Karakteristiklerine göre ürünleri takip edebilmek için stok, alım ve satış raporları değiştirilmiştir. Karakteristiklerine göre farklı raporlar alınabilmektedir.
2.       Satış Talep Formu:
Elle giriş yapılabilen, XML veya Excel tablolarından aktarılan satış taleplerine göre, programda otomatik olarak ürün detayları (Marka, Model, Plaka) karakteristiklerine göre Alım talebi karşılaştırması gerçekleşir ve uyarı ekranında Sipariş olarak kaydedilmesi tek butonla gerçekleşir.
3.       Satın alma kontrolü (Portföy Bakiye ve Fiyat denetimi)
Satış aşamasında, Portföyde  bulunan ürünler ile ilgili miktarsal kontrol yapılmaktadır. Portföyde bulunmayan ürünlerin satış talebi girildiğinde daha sonra  uygun alım talebi oluştuğunda uyarı gelir.  Ayrıca, fiyatı belirlenirken, satış fiyat kontrolü de yapılır, böylece satışı yapılan ürün satış için belirlenen fiyatından daha düşük fiyata satılamaz.
4.       Raporlama:
Belirlenen Karakteristiğe göre Alım Talepleri ve Satış aTlepleri bakiyelerle birlikte tarih kıstasına göre raporlanabilir.


Also published on Medium.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts