20 Yıl Boyunca Her Gün Fotoğrafını Çeken Adamın Değişimi

No Comments


39 yaşındaki Amerikalı fotoğrafçı Noah Kalina, 11 Ocak 2000'den başlayarak hergün, günde bir kere yüzünü fotoğrafladı. Tam 20 yıl boyunca her gün birebir şaşkın söz ile objektife bakan Kalina, 7.263 fotoğraftan oluşan görüntüsünü YouTube kanalından paylaştı. 

Nispeten enteresan bir çalışmaya imza atan fotoğrafçı, insanoğlunun devir önüne ne kadar aciz olduğunu bir kere daha yüzümüze çarpıyor. Kalina’nın 20 yıl boyunca büyük bir sabırla çektiği fotoğraflarda, art planın, kıyafetlerin, saç halinin, dudaklarının ve gözlerinin devir içinde nasıl değiştiğini görüyoruz. Değişmeyen ise tek bir şey var. O da, Kalina’nın donuk bakışları.

Solda, Kalina'nın 2000 yılında çektiği birinci fotoğrafı görüyorsunuz. Sağda ise şimdiki halini.

Ömrünün son 20 yılını 8 dakikalık bir görüntüye sığdıran Kalina, devranın tesirlerini göstermesinin yanı sıra, hayatın ne kadar monoton ve sıradan olduğunu hatırlatıyor. Art fonda kullandığı melodi ve fotoğrafları, dehşetli bir armoni ile harmanlayan 39 yaşındaki fotoğrafçı, adeta görüntüde kaybolmanızı sağlıyor.

()

Kalina birinci olarak 2006 yılında yayınladığı “Everyday” isimli selfie timelapses medyası ile gündeme gelmişti. 2000 yılından başlayarak 6 yıl boyunca her gün fotoğrafını çekenKalina, artık bu farklı girişiminde yeni bir perde açıyor. Dahası, Amerikalı fotoğrafçının bu çalışması daha devam ediyor. Yani tahminen de bundan bir 5-10 sene sonra Kalina’dan yeni bir görüntü görebiliriz. Kalina'nın çalışmalarına daha yakından bakmak isterseniz, internet sitesine yahut Instagram hesabına göz atabilirsiniz. 

Kalina’nın 20 yıl boyunca çektiği fotoğraflardan oluşan görüntü:

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts