Airbnb müşterilerin psikopat olup olmadığını “yapay zeka” ile tespit edecek

No Comments

İnternet üzerinden oda ve mesken kiralama hizmeti sunan Airbnb, müşterilerin kişilik özelliklerini toplumsal medya hesaplarını ve çevrimiçi etkinliklerini tahlil ederek iddia edebilen yapay zeka tabanlı bir yazılım geliştirdi. Şirket bu sayede hane sahiplerini müdafaayı ve konutların zarar görmesini engellemeyi umuyor.

İlginizi Çekebilir Borusan CAT, yapay zeka sayesinde arızaları evvelden teşhis ediyor

Kelam konusu yazılım Airbnb’nin 2017’de satın aldığı Trooly şirketinin teknolojisini temel alıyor. Gelgelelim yapay zekanın çevre ağlardaki sahifeleri tahlil etmek için hangi algoritmaları kullandığı tam olarak açıklanmadı. Resmi web sitesinde yalnızca sistemin “yüzlerce olgu tipini” işlediği belirtiliyor.

Müşteriler ihtimamla seçilecek

Bunlar arasında sabıka kayıtları, trafik ihlalleri için para cezaları, alkol ya da uyuşturucu bağımlılığı ve psikopat eğilimlerinin olup olmadığı üzere doneler var.

Airbnb bu tıp metotlar kullanarak yeni müşterilerinde kişilik bozukluğu olup olmadığını tespit edecek. Şirket ortaya çıkan “güvenilirlik puanına” nazaran bu kimselerin hizmetlerinden yararlanıp yararlanamayacaklarını belirleyecek.

Bu haberi, mobil pratiğimizi kullanarak indirip,
istediğiniz hengam (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts