AirPods Pro’nun ‘Bu da mı Varmış?’ Dedirten 6 Özelliği

No Comments

Piyasada daha yüksek ses kalitesine sahip birçok kulaklık olsa da AirPods Pro’nun düzgün ses kalitesinin yanı sıra tasarruf kolaylığı, birçok insan kulaklığı tercih etmesindeki bir numara sebepler arasında geliyor. Eser kısa müddette yerküre çapında büyük bir sevkiyat başarısı sağladı. Velev eser, siparişlerine yetişilemeyecek hale geldi.

Gelgelelim böylesine popülerliğe sahip bir eser hakkında hâlâ bilinmeyen çok şey var. Bu bilinmeyen özellikler arasında da ziyadesiyle yararlı malumatlar bölge alıyor. Biz de AirPods Pro sahibi olan ya da almayı düşünenlerin eserden tam manasıyla faydalanmasını sağlamak için birtakım bilinmeyen özellikleri derledik. İşte AirPods Pro’nun sahip olduğu birtakım kullanışlı özellikler:

Hangi başlığı kullanmanız gerektiğini gösteren test

AirPods Pro’nun gürültü önlemeyi sağlayan silikon başlıkları, üç farklı boyutta geliyor. Bu başlıklardan hangilerini kullanmanız durumunda en yeterli ses kalitesini alacağınızı anlamak içinse bir test mevcut. Bu test kulaklıklardan gelen sesin sızıntı yapıp yapmadığını anlayarak başlığın kulağınıza tam olarak oturup oturmadığına karar veriyor. Siz de başlık seçmekte zorlanıyorsanız Bluetooth ayarlarından AirPods Pro aygıtına basarak bu teste ulaşabilirsiniz.

Apple TV’ye bağlanın

Gece televizyon izlemek istiyor ancak hanenin uyuyan sakinlerini uyandırmaktan çekiniyorsanız AirPods Pro’nun bu özelliği tam sizin için. AirPods Pro’yu bir hoparlörmüş üzere Apple TV’ye bağlamak için televizyonun Bluetooth ayarlarından kulaklıkları seçebilirsiniz.

Live Listen özelliğiyle kullanın

iPhone, Live Listen isminde uzakta konuşulanları daha net duymanızı sağlayan bir özelliğe sahip. Bu kullanışlı özellikten AirPods Pro kulaklıklarla yararlanmak mümkün. Denetim merkezi ayarlarına girip duyma aracını ekledikten sonra denetim merkezinde özelliği açıp AirPods’la birlikte kullanabilirsiniz.

Gelen iletileri dinleyin

2. nesil AirPods ve AirPods Pro kullanırken Siri, gelen bildirileri okuyup gelen aramanın kimden olduğunu söyleyebiliyor. Velev gelen iletisi okuduktan sonra yanıt olarak göndermek istediğiniz iletiyi sizden dinliyor ve iletisi iletene gönderiyor. Bunun için “mesaja yanıt ver” demeniz yerinde. Bisiklete binerken ya da telefonunuza bakmanızı engelleyen rastgele bir durumda bu özelliği kullanmak için Siri ayarlarından bildirileri sesli okumayla ilgili seçeneği işaretleyebilirsiniz.

Gürültü engelleme özelliğini denetim edin

Gürültü engelleme seviyesini iPhone’un üzerinde bulunan ses tuşlarıyla denetim edebileceğinizi biliyor olabilirsiniz. Bilmiyor olabileceğiniz detay ise şu: transparan mod ve gürültü engelleme modları arasında süratlice seçim yapmak istiyorsanız AirPods’unuza uzunca basmak ehliyetli olacaktır.

Kayıp kulaklığınızı bulun

AirPods ve umumi olarak kablosuz kulak içi kulaklıklar, boyutları ve kablosuz olmaları nedeniyle basitçe kaybolabiliyor. Lakin AirPods kulaklıkların buna bir devası var. Find My pratiği sayesinde AirPods kulaklıklarınızın en son nerede kullanıldığı malumatına bir harita yardımıyla ulaşabiliyorsunuz. Lakin kulaklıklar kılıftalarsa ve kılıfı kaybettiyseniz maatteessüf bu özellik onları bulmanıza yardımcı olmuyor.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts