Altın Küre armağanlı ‘1917’ sineması, gişelere süratli bir giriş yaptı

No Comments


Sam Mendes'in merakla beklenen yeni sineması 1917, gişe macerasına süratli bir giriş yaptı. Geçtiğimiz hafta sonu itibarıyla birçok devlette vizyona giren sinema, birinci haftasında iddiaların üzerinde bir performans göstermeyi başardı. 

Deadline'da bölge alan olgulara nazaran 1917, Kuzey Amerika'daki birinci hafta ahir yekun 36,5 milyon dolarlık hasılat elde etti ve The Rise of Skywalker'ı geçmişte bırakarak gişenin yeni başkanı oldu. Altın Küre'deki dayanılmaz performansın rüzgarını ardına alan sinema, önümüzdeki haftalarda gişede değerli işler başaracakmış üzere görünüyor.

İlginizi Çekebilir Yeni Jumanji sinemasından gişede korkunç performans

1917 şu an için sadece sayılı birkaç memlekette vizyona girmiş durumda. Bu nedenle yerküre genelindeki yekun gişe hasılatı şu anda 60 milyon dolar seviyesinde. Sinema Şubat ayının ortalarına yanlışsız Türkiye de dahil olmak üzere birçok memlekette vizyona girmiş olacak.

Sam Mendes imzalı 1917, baştan sona tek bir plan sekans üzere görünecek biçimde hazırlanmış. 2015'te Oscar'ın galibi olan Birdman sineması de bildiğiniz üzere yeniden bu biçimde hazırlanmıştı. Gelgelelim 1917 bir savaş sineması olduğu için 'tek çekim' tekniğinin çok daha etkileyici bir deneyim sunduğu belirtiliyor. Sinema şu ana kadar hem eleştirmenlerden hem de umum izleyiciden hayli olumlu tefsirler almayı başardı.

1917, Altın Küre'de Drama Kısmında En Âlâ Sinema ve En Düzgün Direktör armağanlarının kazananı olmuştu. Sinemanın artık Oscar'da da kıymetli bir performans göstermesi bekleniyor.

1917, ülkemizde 7 Şubat'ta gösterime girecek.

Bu haberi, mobil pratiğimizi kullanarak indirip,
istediğiniz hengam (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts