AMD Athlon 3000 Gold ve Silver yongaları yarışmaya katılıyor

No Comments

CES 2020 fuarında Threadripper 3990X, Ryzen 400 APU üzere kıymetli silahlarını görücüye çıkaran AMD’nin sessiz sedasız duyurduğu bir serisi daha vardı. AMD Athlon 3000 Gold ve Silver yongaları giriş seviyesi taşınabilir sistemlerde yarışması kızdıracak.

İlginizi Çekebilir Intel Xe geliştirici kartı tanıtıldı

AMD Athlon 3000 Gold ve Silver neler sunuyor?

Hali hazırda AMD iki model tanıtmış durumda. Athlon Gold 3150U yongası 2 çekirdekli ve 4 izlek üniteli Zen işlemcisi ve 1GHz suratında çalışan 192 Stream işlemcili Vega 3 grafik ünitesi barındırıyor. Yekunda 5MB tampon bellek yanında 15W TDP bedeli mevcut.

Athlon Silver 3050U APU modeli ise izlek ünitesi olmadan 2 Zen çekirdeğine sahip. 128 stream işlemcili Vega 2 grafik ünitesi ise 1.1GHz suratında çalışıyor. TDP bedeli tekrar 15W olarak belirlenmiş.

AMD yaptığı CineBench r20 ve 3DMark üzere testlerde işlemci performansında yüzde 50, grafik performansında ise yüzde 90’a varan farklar elde etmiş. Bununla birlikte karşılaştırma hangi Pentium Gold işlemci ile karşılaştırıldı ayan değil. Yeni Gold ve Silver işlemciler düşük profildeki ikisi-bir-arada, ultra ince yahut Windows tabletlerde kendisine konum bulacak.

Bu haberi, mobil pratiğimizi kullanarak indirip,
istediğiniz vakit (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts