Android telefonu arabaya yansıttık!

No Comments

Android ve iOS yerküresinde akıllı telefonları arabalarda de özgürce kullanabilmek için iki sistem bulunuyor. Bunlardan biri Android Auto oburu ise Apple CarPlay. Biz de bu videomuzda bir Android telefon ile Android Auto üzerinden nasıl bir deneyim sunulduğuna yakından bakıyoruz. Android Auto deneyimi medyasıyla önünüzdeyiz. Android Auto özellikleri ile neler yapmak mümkün yakından bakıyoruz.

CES 2020 ile ilgili tüm haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Android Auto deneyimi

Hem Android hem de iOS tarafındaki bu sistemlerin güvenlik açısından son nokta kıymetli olduğunu belirtelim.

Dilerseniz lafı daha çokça uzatmadan sizleri Android Auto özellikleri ile ilgili detayları aktardığımız medya ile baş başa bırakalım. Düzgün seyirler…

Android Auto özellikleri

Android Auto özellikleri ile ilgili detaylara baktığımızda, en dikkat çeken özelliğin mütemadi olarak güncelleme alması olduğunu söyleyebiliriz. Güncellemelerle değişen yollar da Google Haritalar‘a ekleniyor. Böylelikle trafikteki yeni tahliller daima olarak arabada oluyor.

Bu sistemi kullanmak için Android işletim sisteminin Lollipop ve üzeri olması gerekiyor. Bu arada sistem ne yazık ki şimdilik devletimizde desteklenmiyor.

Sistemi kullanmanın en büyük avantajı başta da söylediğimiz üzere güvenlik. Sürüş sırasına telefona bakma muhtaçlığı bu sistem sayesinde ortadan kalkıyor.

Telefonu arabaya bağlamak için Bluetooth teması kullanılıyor. Sonrasında ise başta Google Haritalar olmak üzere Bildiriler, WhatsApp, Skype, Spotify üzere birçok tatbik arabanın ekranında beliriyor.

Son olarak, hem iOS hem de Android cephesindeki sistemlerin benzeri işlevlere sahip olduğunu belirtelim. Aradaki tek fark, her iki ekosistemin de kendine has tatbikleri kullanıyor olması.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts