Android’de Otomatik Doldurma Güçlenebilir

No Comments

Google’ın adresinizi, parolalarınızı formlara otomatik olarak yazan otomatik doldurma işlevini kullanıyorsanız, işlevin güvenlik konusunda biraz zayıf kaldığını fark etmiş olabilirsiniz. Google, işlevi daha inançlı hale getirmek için düğmeye bastı.

XDA Developers tarafından Android kodlarında yapılan keşfe nazaran otomatik doldurma işlevi, yakında bir biyometrik oturum açma işlevine kavuşacak. Böylelikle formları doldurmadan evvel parmak izinizi yahut yüzünüzü taratmanız istenebilecek. Şu an Android’li telefonunuzu yahut Chrome web tarayıcınızı kullanabilen rastgele biri, formları otomatik doldurup sitelere oturum açabiliyor.

Telefonlarda ve PC’lerde kilit ekranı bu nedenle değer taşıyor. Kilit ekranı geçildiğinde otomatik doldurma, birçok pratikte ve tarayıcıda oturum açma malumatlarını otomatik olarak girebiliyor.

Yeni ek güvenlik işlevi gerçeğe dönüşürse, Google’ın otomatik doldurma işlevini parola başkanlarına bir adım daha yakınlaştıracak. Kodlar, işlevin hem ödeme malumatları, hem de oturum açma haberleri için başka münferit etkinleştirilebileceğini gösteriyor. Şimdi kullanılmayan ayarın Ayarlar >  Sistem menüsü > Lisanlar ve Giriş altında görüneceği anlaşılıyor.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts