AnTuTu, Aralık 2019’un En Yeterli Telefonları Listesini Paylaştı

No Comments

Akıllı telefon kıyaslama platformu olan AnTuTu, Aralık 2019’da platformunda en yüksek puan alan akıllı telefonların listesini yayınladı. AnTuTu’ya nazaran Aralık 2019’un en yeterli telefonu Vivo IQOO Neo 855 Racing oldu. Şirket, başkaca tıpkı ay içerisinde orta segment telefonlarda da liderliği kimseye kaptırmadı. Vivo X30 Pro 5G, orta segment telefonlarda liderlik koltuğuna oturmayı başardı.

AnTuTu, bu listesini yalnızca tek bir telefon tarafından alınan en yüksek puana nazaran listelemiyor. Onun noktasına görünür telefonların ortalamasını alarak bu puanları hesaplıyor. Buna karşın Vivo, amiral gemisi kategorisindeki birinci üç sırayı Vivo IQOO Neo 855 Racing, Vivo IQOO Pro 5G ve Vivo NEX 3 5G ile ele geçirmeyi başarıyor. Dördüncü ve beşinci sırayı alan cihazlar ise OnePlus 7T ve OnePlus 7T Pro.

Amiral gemisi telefonlar

Orta segment telefonların sıralamasında Vivo’yu, OPPO Reno3 Pro 5G cihazı takip ederken üçüncü sırayı ise Honor 9X Pro aldı. Honor, ayrıyeten Honor 20S ve Honor 9X cihazlarıyla birinci beş içerisinde dördüncü ve beşinci sırayı almayı da başardı.

Orta segment telefonlar

AnTuTu’nun bu listesinde ortaya çıkan farklı bir nokta ise hem amiral gemisi hem de orta segment akıllı telefonların neredeyse tamamının Çinli üreticilerin telefonlarının olması. Araya girebilen tek cihaz ise Tayvan üretimi olan ASUS ROG Phone 2. Aralık ayındaki bu listede Apple, Samsung ya da başka akıllı telefon üreticilerinden hiçbirinin cihazı mahal almıyor. 

Ocak ayı içerisinde çıkacak olan akıllı telefonların AnTuTu’nun bu listesini nasıl etkileyeceğini görmek bir oldukça enteresan olacak. Pekala, siz bu liste hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi, tahliller kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts