Ao Air’den, Hava Kirliliğine Teknolojik Çözüm!

No Comments

Hava kirliliğinin asrî kentlerdeki en büyük sorunlardan biri olduğu kesin. Lakin ABDli startup firması Ao Air bir tahlil bulduğunu düşünüyor. Firma, CES 2020’de Atmos eserini tanıttı: “Pekin ve Londra üzere kirli mega-şehirlerdeki faal kentliler” için geliştirilmiş bir zatî hava filtresi.

Şangay ve Pekin üzere çok kirli kentlerde yüz maskeleri zati tanınan seçenekler lakin bunları bir vade giymenizden ve nefesinizle nemlenmelerinden sonra pek tesirli olmuyorlar. Atmos da bu sorunu çözmeyi hedefliyor. Temel olarak bu eserin, burnunuz ve ağzınız üzerinde durarak solumanız için saf, filtrelenmiş hava sunan şeffaf bir maske olduğu söylenebilir. Düzgün bir biçimde çalışırken beyaz bir parlaklığa sahip olan bu eser, filtre değiştirme vakti geldiğinde kırmızıya dönüyor.

Ao Air

Atmos kulağınızın yakınından havayı içine çekiyor, bir seri nano-fiber filtreden geçiriyor ve ufak pervaneler kullanarak yüzünüzün yakınında bir ak hava cebi oluşturuyor. Art kısımdaki ayarlanabilir dolgular sayesinde rahat bir biçimde sabit olarak durması sağlanırken, burun kısmındaki dolgular da rahat bir halde oturması için ayarlanabiliyor.

Fakat hava kirliliğinden korunmanın bu “yeni” usulünün pek ucuz olmadığı söylenebilir. Atmos şu anda 350 dolar fiyatı ile ön siparişe açık ve birinci partinin Temmuz ayında gönderilmesi planlanıyor.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts