Apple App Store’un Bir Haftada Elde Ettiği Şiddetli Gelir

No Comments

Ortaya çıkan son doneler, Apple’ın bir haftada yarım milyarı aşkın App Store kullanıcısından elde ettiği gelirin 1 milyar doların üzerinde olduğuna işaret ediyor. Bu da yılda yaklaşık 55 milyar dolara denk geliyor. Tüketicilerin dijital platforma olan yöneliminin her geçen gün artmasının ve geçtiğimiz devirde epeyce muvaffakiyet elde eden abonelik sistemine geçişin bu rakamlara katkısı büyük.

Münhasıran iTunes, Spotify, Netflix, Amazon Prime, iCloud ve Dropbox üzere dijital hizmetlerin başarısı, şirketin bu sahada rekor gelir elde etmesini sağlıyor. 2018 yılından bu yana kullanıcıların App Store harcamalarında %16 nispetinde bir artış oldu ve Apple, 47 milyar dolarlık gelirini 55 milyar dolara çıkarmayı başardı. Elde edilen gelirin 37 milyar dolarlık kısmını, App Store’da taraf alan oyunların getirdiği görülüyor. Cümbüş maksatlı indirilen uygulamalarsa 3,9 milyar dolarlık bir gelir sağladı.

Apple, 2008 yılından bu yana App Store satışlarından 155 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı:  

Şirket, 2008 yılından bu yana elde ettikleri 155 milyar dolarlık gelirin çeyreğinin geçtiğimiz yıl içerisinde kazanıldığını belirtiyor. Apple, kullanıcıların 2019 yılının yılbaşı döneminde 1,42 milyar dolar; 2020 yılının birinci gününde ise 386 milyon dolar kıymetinde alışveriş yaptıklarını açıkladı. Elbette gelirlerinde artış yaşayan tek platform App Store değil. Google Play Store da elde ettiği gelirlerde misal bir artışa imza attı fakat platform, 29,3 milyar dolar ile Apple’ın oldukça gerisinde kalmaya devam ediyor.

Buna ek olarak dijital platformlarda yapılan satın alma süreçleri sadece dijital olmakla kalmıyor. Acilen hemen herkesin bir akıllı telefona sahip olması; e-ticaret platformlarının faaliyetlerinin sürat kazanmasına imkan tanıyor. Bu da kullanıcıların satın almak istedikleri eserleri sırf birkaç tık uzaklıkta olmalarını sağlıyor. Bilirkişiler, bu platformların gelecekte de sürat kesmeden gelişmeye devam edeceklerini öngörüyorlar. Apple’ın elde ettiği gelirler hakkında sizin fikirleriniz neler? Tahliller kısmından niyetlerinizi paylaşabilirsiniz.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts