ASUS, Fiyat Performans Laptop’ı TUF Gaming’i Tanıttı

No Comments

Yerkürenin önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan ASUS, fiyat-performans odaklı TUF Gaming serisinin yeni modellerini CES 2020 fuarında duyurdu.

Mahsusen AMD ile geliştirdiği iş birliği sayesinde son nesil Intel işlemcilerin yanı sıra  son nesil Ryzen işlemciler de bu yeni seride son kullanıcının beğenisine sunulacak. Güçlü işlemcileri ile yeni FA506/706 modellerinin bugüne TUF gaming serisinde yan alan en üst seviye performansı sunacağı belirtildi

TUF gaming serisinde dayanıklılık ile yüksek performansı buluşturduklarını söyleyen ASUS yetkilileri, şu tabirleri kullandı; ” TUF Gaming dizüstü bilgisayarların en yeni modeli olan FA506/706 ile AMD Ryzen 4000 Serisini yahut 10.Nesil Intel® işlemcileri bir numara sınıf grafikler olan NVIDIA Turing abanlı GPU’larla ve ekran seçenekleriyle birleştiriyor. 144Hz’e kadar yenileme suratı ve daha yeterli pil ömrü, bu sağlam kasanın öne çıkan özelliklerini oluşturuyor.”

Münhasıran yeni nesil AMD Ryzen Mobil İşlemcilerin son kullanıcı tarafında epeyce merak uyandırdığını söyleyen marka, bu yeni nesil Ryzen işlemcilerin mobil cihazlara daha çokça çekirdek getirdiğini aktardı ve şu detaylara yan verdi;

“Yeni AMD “Zen 2” çekirdek mimarisi artık yeni bir AMD Ryzen 4000 Serisi Mobil İşlemci serisinde dizüstü bilgisayarlara geliyor. TUF Gaming A15 ve A17, 8 çekirdekli ve 16 iş parçacıklı en son AMD Ryzen 4000 Serisi Mobil İşlemcilere kadar seçenekler sunuyor. En üstteki çip, evvelki nesle kıyasla güç verimliliğini iki katına çıkararak, kullanıcıların yalnızca oyun oynamaktan çok daha fazlasını yapmalarına müsaade veriyor.  TUF Gaming A15 ve A17, serisinde en öne çıkan donanım farklarından birisi de RAM seçenekleri. Bu yeni seri DDR4-3200 RAM performansı ile güçlü işlemcilerin tam performansta kullanılmasına imkan sağlıyor.”

ASUS, ayrıyeten yeni TUF Gaming dizüstü bilgisayarlarında pil müddetine ve çok sayıda cihazın bağlı olduğu ortamlarda zatî bilgisayarlar için en süratli kablosuz irtibat suratlarını sunan Gigabit Intel Wi-Fi 6 teknolojisine vurgu yaptı.

TUF Gaming A15 ve A17 bilgisayarlarının içindeki verimli AMD ve NVIDIA donanımının birleşimi sayesinde 8 saate kadar web gezintisi ve 12 saate kadar medya oynatma ile uzun vadeli batarya ömrü sağladığı aktarıldı.

Son nesil Intel ve AMD işlemcilerin yanı sıra en son çıkan NVIDIA RTX serisi ekran kartlarının entegrasyonlu çalışması sayesinde uzun bil ömrünü ve yüksek donanımı müsait fiyatta ve bir çok farklı testen geçen sağlam bir kasada buluşturduğunu aktaran ASUS yetkilileri, bu yeni nesil fiyat performans serisinin yakın devranda Türkiye’de satışta olacağını duyurdu.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts