CardiVu pratiği göz bebeğinden nabız ölçebiliyor

No Comments


Umumide onaylı bir ölçüm aleti kullanmadan pratiklerin yaptığı nabız takibinin gerçeğe yakın olmadığı ve riskli olabileceği sık sık lisana getiriliyor. Bununla birlikte mühendisler yapay zekayı işin içine sokarak bunu bilakis çevirmeye kararlı.

SmartDiagnosis CardiVu neler sunuyor?

Daha evvel yüz hatlarını ön kamera ile tarayarak derideki hareketliliğe nazaran nabız bedellerini kestirim edebilen yapay zeka pratiği gündeme gelmişti. CES 2020 fuarında sahneye çıkan SmartDiagnosis CardiVu pratiği ise göz bebeğini tarıyor.

İlginizi Çekebilir Acer TravelMate P6 sağlamlığı ve inceliği bir araya getiriyor

Geliştiriciler göz bebeği takibi için mütehassıs kardiyologlar ile birlikte çalışmış. Tatbik daima olarak gözbebeği genişlemelerini tarıyor. Ritmik gözbebeği genişlemelerinin nabız ile çok yüksek bir bağlantısı olduğu tabir ediliyor çünkü her ikisi de birebir hudut sistemi yolunu paylaşıyor.

Pratik taramayı art planda yapabiliyor. Kullanıcı ekrana bir kaç dakika sabit olarak odaklandığınıda tatbik ön kamera üzerinden gözü izlemeye başlıyor. Tahliller Amazon sunucuları üzerinde yapılırken doneler ise CardiVu pratiğinin kendi sunucularında tutuluyor.

Tatbik öteki pratiklerin bilakis anlık olarak nabız orantısı vermekten fazla daima dataları tahlil ederek bir profil ortaya koymaya çalışıyor. Mütemadi öğrenen sistem başkaca gerilim haritası da çıkarabiliyor. Bu bakımdan pratik muayyen periyotlarla tarama yapıyor. Geliştiriciler yüzde 86 doğruluk orantısını yakaladıklarını belirtiyor.

Şimdi pratik ne kadar batarya tüketiyor, ışığın çok olduğu durumlarda ne kadar sahih ölçümleme yapabiliyor ve alet kullanan pratiklere yaklaşabiliyor mu test edilebilmiş değil. Yakın hengamda pratiğin kesin sürüme ulaşması bekleniyor.

Bu haberi, mobil pratiğimizi kullanarak indirip,
istediğiniz devir (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts