Cep telefonlarında kredi taksiti sayısı 3’e düşürüldü

No Comments

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), cep telefonu kredilerinde taksit sayısında ait düzenleme yaptı. Fiyatı 3 bin 500 TL üzerindeki telefonlarda en çokça 3 ay taksit yapılabilecek.

Cep telefonu satışlarında kredi kartına taksit yapılamıyor gelgelelim bankalardan cep telefonu kredisi çekilebiliyor. Bu kredilerin maksimum vade sayısını BDDK belirliyor.

BDDK, bugüne kadar fiyatı 3 bin 500 TL üzerindeki telefonlar için en ziyade 6 ay vadeli taksit yapılmasına müsaade veriyordu. Bugün Resmi Gazete’de yayınlanan karar ile bu had 3’e düşürüldü. Fiyatı 3 bin 500 TL ve altındaki telefonların kredi vade sadesi ise 12 ay olarak uygulanmaya devam edilecek.

Bu haberi, mobil pratiğimizi kullanarak indirip,
istediğiniz vakit (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts