CES 2020’de Vision-S isimli elektrikli arabasını tanıtan Sony, otomotiv pazarına girmeyecek

No Comments


CES 2020‘nin en büyük sürprizlerinden biri de Japon elektronik devi Sony’nin Vision-S ismini verdiği elektrikli konsept arabasını tanıtmasıydı. Saf ki bu durum, Sony‘nin otomotiv pazarına girip girmeyeceği başta olmak üzere birçok soruyu da beraberinde getirmiş oldu.

Sony otomotiv sanayisine teknoloji üretecek

Vision-S girişiminin önderi Izumi Kawanishi, şirketin gelecek planlarını açıkladığı bir röportaj verdi. Başkan, Sony’nin otomotiv işine girme niyetinin olmadığını belirtiyor. Yani Japon devi, CES 2020’de tanıttığı Vision-S gibi elektrikli araba üretimi yapmayacak. Kawanishi, akıllı telefonlardan sonra mobilitenin yeni bir pazar olduğuna inanarak Sony’nin bu meydanda faaliyet göstereceğine işaret ediyor.

Bu açıklamalara koşut olarak, CES’te gördüğümüz Vision-S, aslında Sony’nin otomotiv sanayisine yapabileceği katkıyı göstermek emeliyle tasarlanmış bir elektrikli araba prototipi diyebiliriz. Bu araç Japonların geliştirebileceği otonom sürüş ve parti teknolojilerinin yerküreye tanıtılmasını amaçlıyordu ve hedefine da ulaştığını söyleyebiliriz. Yapılan bu açıklamayla birlikte Sony’nin otomotiv pazarına gireceği söylentileri de resmi ağızdan cevaplanmış oldu.

Bu haberi, mobil pratiğimizi kullanarak indirip,
istediğiniz devir (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts