Clash of Clans’ın 2019 Yılında Elde Ettiği Gelir Açıklandı

No Comments

Yıllar evvel birinci kere önümüze çıkan, bir periyot kişilerin elinden düşmeyen çevrimiçi strateji oyunu Clash of Clans, geçtiğimiz sene sağladığı dev karla yıllar süren ve sönmekten çok daha da artan muvaffakiyetini bir kere daha kanıtlamış oldu.

2012 yılında, yani akıllı telefonların yeni yeni yaygınlaştığı bir hengamda birinci defa oyunculara sunulan Clash of Clans, 2019 yılında 727 milyon dolar hasılat elde etti. Tahlil şirketi Sensor Tower’ın sağladığı bu datalara nazaran oyunun geliştiricisi Supercell, en büyük 5 mobil pratik şirketinden biri haline geldi.

Şirket çok daha fazlasını da görmüştü

Elde edilen bu büyük geliri daha evvelki yıllarda elde edilen gelirlerle karşılaştıracak olursak Clash of Clans, geçen seneye nazaran hasılatta %27 artış elde etti. 2018 yılında 572 milyon dolarlık bir gelir sağlanmıştı. Lakin bu yılki hasılat oyunun şu ana kadar elde etti en yüksek yıllık gelir değil. Oyun 2014 yılında 1,6 milyar dolar ve 2015 yılında 1,8 milyar dolar kar sağlamıştı.

Geçiş eserleri büyümede dinamik rol oynadı

Sensor Tower Store Intelligence datalarına nazaran bu sene elde edilen büyük artışın en büyük nedeni oyuna 2019’un nisan ayında eklenen 5 dolarlık ‘Gold Pass’ eserleri. Bu eserin oyuna eklendiği ay kullanıcılar 66.6 milyon dolarlık oyun içi harcama yapmış; bu da evvelki aya nazaran %58 ve evvelki yılın nisan ayına nazaran %73 büyüme demek oluyor.

Oyun geçen yılki hasılatını son vakitlerde Fortnite ve PUBG üzere battle-royale oyunlarla yaygınlaşan geçiş eserlerine borçlu. Sensor Tower’dan Katie Williams hususla ilgili açıklamalarında “Supercell başarıyı battle-royale geçiş vakasında buldu zira bu mekanik Clash of Clans’e yakışır bir formda oyuna geçirildi.” Sözlerinde bulundu ve ekledi: “Bu süratli ilerleyen ve daima gelişen bir oyun yaratma yetisi yayıncı şirketi kesimde devamlı bir önder haline getirdi.”  

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts