Dark Web Tasarrufunda İşte Bu Nahiyeler Lider!

No Comments

Dark Web (Karanlık Web) çoklukla negatif olarak algılansa da, PreciseSecurity.com tarafından yapılan yeni bir araştırma, Kuzey Amerikalıların %30’undan ziyadesi tarafından 2019 yılı içerisinde tertipli olarak kullanıldığını gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl, giderek daha ziyade kişinin online aktivitelerini hükümetler ve Telekomlardan gizlemek için Dark Web‘i kullanmaya başladıkları bir devir oldu. Dark Web’in kendisi, internet üzerinde klasik arama motorları ile bulunamayan internet sitelerini içeriyor. Bunun konumuna kullanıcılar, Tor tarayıcısı üzere hususî yazılımlar, ayarlamalar yahut salahiyetler kullanarak bu sitelere erişim sağlıyorlar.

PreciseSecurity.com’un 2019 anketi, Kuzey Amerika’nın günlük Dark Web tasarrufu laf konusu olduğunda başkan ortam olduğunu söylüyor. Firmanın bulguları, Kuzey Amerikalıların %26’sının günlük olarak Dark Web’i kullandıkları ve %7’sinin de haftada en az bir defa erişim sağladıkları yanında.

Kuzey Amerika, Dark Web tasarrufunda başkan konuma yerleşmiş olsa da, Latin Amerika’nın çok geçmişte olduğu söylenemez. PreciseSecurity.com’un sayılarına nazaran bu kesimdeki iştirakçilerin %21’i, Dark Web’i günlük olarak ziyaret ettiklerini söylerken %13’ü de haftalık olarak ziyaret ettiklerini söyledi. Avrupa ise, %17 günlük Dark Web tasarrufu ve %11’lik haftalık tasarruf ile üçüncü sıraya yerleşti.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts