Dokunduğunuzu hissettiren, hisli telefon!

No Comments

CES 2020’de karşılaştığımız enteresan teknolojileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu sefer Spigen sponsorluğunda Hap2U standındayız. Hap2U tarafından geliştirilen yerkürenin birinci haptic telefonu, fuarın ilgi cazip eserlerinden biri oldu. Biz de haptik telefon Hap2U Hap2Phone modeline sizlerle birlikte yakından baktık.

CES 2020 ile ilgili tüm haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Haptik telefon Hap2U Hap2Phone elimizde

Hap2U tarafından geliştirilen Hap2Phone modeli, gayri telefon modellerinden, verdiği dokunma hissi ile ayrılıyor. Dilerseniz lafı daha çokça uzatmadan sizleri bu medya ile baş başa bırakalım. Güzel seyirler…

Hap2U Hap2Phone özellikleri

Duyusal zekayı dokunsal yüzeylere entegre etme fikri ile yola çıkan Hap2U isimli şirket, birinci dokunsal akıllı telefon ekranını da CES 2020’de duyurdu. Hap2Phone, kullanıcıların, telefonların dokunmatik ekranında görünen fotoğraflardaki nesnelerini hissetmelerini sağlıyor.

Akıllı telefonlardaki duyumlar bildiğiniz üzere gelen bildirilerde ya da ekran üzerine dokunmalarda kimi titreşimlerle geri bildirimler yolluyor. Hap2Phone ise bunu bir adım öteye taşıyor. Şirketin emellerinden biri de ekran klavyesindeki harfların munfasıl başka hissedilmesini sağlamak. Böylelikle görme konusunda sorun yaşayan kullanıcıların hayatı daha da kolaylaşacak.

Son olarak Hap2U ekibinin Hap2Phone ile CES 2020 İnovasyon Armağanı aldığını da belirtelim.

Son olarak ekranın nasıl çalıştığına bakacak olursak, ekran camının altında 2 mikron kalınlığında piezoelektrik solüsyonu entegre ediliyor. Böylelikle tüm ekranda dokunma hissi oluşturuluyor.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts