Elektrik dağıtım dalı şarj istasyonlarına odaklanacak

No Comments

Geçtiğimiz ay tanıtılan yerli arabanın 2022’de satışa sunulmasıyla birlikte şarj istasyonlarına yönelik talepte büyük artış yaşanacağı düşünülüyor. Bu durum, elektrik dağıtım kesimini harekete geçirmiş durumda.

İlginizi Çekebilir Yerli araba ahir tanıtıldı! İşte yerli araba tasarımı

Yerli araba girişiminin bilhassa elektrik dağıtım dalını yakından ilgilendirdiğini belirten Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Lideri Serhat Çeçen, elektrikli şarj istasyonlarının şebekeye entegrasyonunun en değerli gündem unsurlarından biri olduğunu belirtti. Bu hususta TOGG ve ilgili tüm kamu kurumlarıyla çalıştıklarını tabir eden Çeçen, hususla ilgili ikaz ve tavsiyelerde bulunmayı da ihmal etmedi.

Arz asıllı büyüme sağlanmalı

Serhat Çeçen, büyük kentlerde şarj istasyon sayısının çok süratli artmasının dağıtım şebekeleri açısından risklerin de artması manasına geleceğini belirtti. Bu nedenle, suram yaparken şebeke gereksinimlerinin ve kısıtlarının da dikkate alınması gerektiğini söyledi. Çeçen’e nazaran elektrikli araç şarj istasyonlarında arz asıllı büyüme sağlanmalı. Bu sayede şebekedeki tesirler ve kesinti ihtimali en aza indirileceği düşünülüyor.

Elektrik dağıtımında dijital altyapının geliştirilmesinin elektrikli araçların şebekeye entegrasyonunu kolaylaştıracağını tabir eden Çeçen, dağıtım şirketlerinin yatırım planlamalarını bu doğrultuda gerçekleştirdiklerini söyledi. Türkiye’de bugün itibariyle 25 firma şarj istasyonu pazarında faaliyet gösteriyor. 81 ilin 60’ında şarj istasyonu bulunuyor. Bunların yaklaşık yüzde 25’i süratli şarj istasyonu.

Bu haberi, mobil pratiğimizi kullanarak indirip,
istediğiniz hengam (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts