Elon Musk’ın 2023’te Ay’a göndereceği Japon milyarder, yanına ‘kız arkadaşı’ arıyor

No Comments


SpaceX’in Ay’a göndereceği birinci insan olan Japon milyarder Yusaku Maezawa, Ay yolculuğunda kendisine eşlik etmesi için bir kız arkadaşı aramaya başladı. Bugün mevzuyla ilgili kimi açıklamalar yapan Maezawa, bu hususî yolculuğu ‘özel bir kadınla’ deneyimlemek istediğini duyurdu.

Maezawa, 17 Ocak’a kadar 20 yaşın üzerindeki bekar hatunlardan müracaat alacak. Adayların neşeli ve ömür gücü yüksek, uzaya gitmek konusunda hevesli ve ‘dünyaya barış getirmek isteyen’ şahıslar olması gerektiği belirtilmiş. Sonrasında bu adaylar arasından şanslı birisinin seçileceği belirtiliyor. Başkaca bu farklı çöpçatan aktifliğinin canlı yayınlanacağı da eklenmiş. Japon milyarderin hayli enteresan bir kampanyaya imza attığı söylenebilir.

Mevzuyla ilgili kimi açıklamalar yapan Yusaku Maezawa,”Yalnızlık ve boşluk duygusu beni sarmaya başlarken düşünebildiğim tek bir şey var: Bir hatunu sevmeye devam etmek. Bir hayat arkadaşı arıyorum. Müstakbel partnerimle, uzaydan aşkımızı ve yerküre barışını haykırmak istiyorum.” tabirlerini kullandı

İlginizi Çekebilir Elon Musk’ın dev uzay gemisi ‘Starship’ bu hafta birinci kere havalanacak

Yusaku Maezawa kimdir?

42 yaşında ünlü bir teşebbüsçü olan Yusaku Maezawa, Japon giysi markası Zozotown’ın sahibi. Maezawa’nın Forbes datalarına nazaran tam 3 milyar dolarlık bir servete sahip olduğu belirtiliyor. Birebir devranda bir sanat koleksiyoncusu olan Maezawa, Jean-Michel Basquiat’ın 1982 yılında çizdiği bir tabloyu 2017’de tam 110 milyon dolar ödeyerek satın almış ve tüm yerkürede gündem olmuştu.

Yusaku Maezawa’nın Ay’a gitmek istemesinin nedeni de işte bu sanata olan sevgisi. #dearMoon isimli bir girişim başlatan Maezawa, 2023’te kendisiyle bir arada 8 farklı sanatçıyı da Ay’a götürmek istediğini söylemişti. Maezawa bu isimlerin ressam, müzisyen, mimar, heykeltraş, direktör yahut moda dizayncısı olabileceğini söylüyor.

Yusaku Maezawa, Maezawa’nın kız arkadaşı ve gayrı sanatçı isimler; SpaceX’in yeni nesil devasa roket Starship ile Ay’a fırlatılacak. Maezawa, Starship’in 2023 uçuşu için tüm koltukları satın aldığını söylemişti. Yani beraberinde götüreceği sanatkarlar yolculuk için rastgele bir fiyat ödemeyecek. Maezawa bu sanatkarların Ay’dan döndüklerinde bir şeyler yaratmalarını ve tüm insanlığa ilham olmalarını istiyor.

Starship, insanlığı Ay ve Mars’a taşıyacak

Bir itici roket ve bir de “uzay gemisi” olacak halde iki kısımdan oluşan Starship, tam 106 metre uzunluğa ve 9 metrelik genişliğe sahip. Muhtaçlık duyduğu gücü şirketin yeni nesil roket motoru Raptor’dan alan dev koloni taşıyıcısı, Musk’ın sözlerine nazaran en son haliyle 100 kişilik taşıma kapasitesine sahip olacak. Uzay aracının bu halde tek seferde onlarca kişisi Mars’a ve Ay’a taşıması bekleniyor.

Yusaku Maezawa’nın 2023 Ay yolculuğu için SpaceX’e ödedediği fiyat açıklanmamıştı. Ama Maezawa, mevzuyla ilgili gelen soruları “çok büyük bir para” halinde cevapladı. Elon Musk, ödemeyi şimdiden aldıklarını ve bu maddi gelirin Starship’in geliştirme sürecinde kullanılacağını söz etti.

Bu haberi, mobil pratiğimizi kullanarak indirip,
istediğiniz devir (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts