EMS CRM: SERVİS TAKİP SİSTEMİ

No Comments

EMS CRM: SERVİS TAKİP SİSTEMİ

Programın genel fonksiyon detayları;
Program Araç Servis için hazırlanmış, tüm teknik servis işlemlerine uyarlanabilecek yapıda geliştirilmiştir.
Araç servis fişi ile araç teslim bilgileri, araç bilgileri, müşteri bilgileri kullanılan yedek parça ve hizmet bilgileri detaylı kayıt ve takip edilir.
Sigorta ve hasar ayrıca takip edilir, müşteriye anlık bilgi aktarılabilir.
Ticari paketle entegre çalışarak firmalar için cari bakiye takip edilir.
Malzeme ihtiyaç listesi temininde tedarikçi değerlendirme yapılabilir.
Kullanılan farklı yazılımlarla entegre çalışabilir, programa girilen veya entegrasyonla alının verilerle servis personeli primleri ürün grupları, ciro, kota, vadeler ve ödeme tiplerine göre hesaplanabilir.
Aktif listelerde servisteki tüm araçlar, onarımdakiler, onaydakiler ve teslim edilenler ayrı ayrı listelerde takip ve kontrol edilebilir.
Yedek parça veya aksesuar takibinde ihtiyaca göre sipariş listeleri oluşturularak siparişlerin teslim alınmasında gelen ürünler ve gelmeyenler karşılaştırılarak teslim alınabilir.

 

EMS-CRM: SERVİS TAKİP SİSTEMİ
Farklı noktalarda bulunan örneğin farklı semtlerde veya binalardaki onarım bakım servisleri veya farklı şirketleri merkezden izleme olanağını verir.
Hesap ekstresi, alımlar ve satışlar raporu, envanter raporu, kar raporu gibi raporlardaki tüm hareketleri ürün ve özelliklerine göre rapor içinden ulaşma ve izleme olanağını verir.
EMS-CRM: SERVİS TAKİP SİSTEMİ , “1TÇ” şirketi tarafından 1C:İşletme 8 sisteminde geliştirilmiş olan “1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi” ile entegre  geliştirilmiştir.
EMS-CRM: SERVİS TAKİP SİSTEMİ uygulama çözümü  ‘’1TÇ:TİCARİ KOBİ yönetimi’’ modüllerindeki gelişmeler ve yeni sürümlerine paralel olarak sürekli gelişen kapsamlı bir uygulamadır.

Kullanılan standart fonksiyonlar:
1.       Servis durumuna  göre gerekli miktarlarda  ürünler, yedek parça aksesuar veya bakım ürünleri stoğa alınır, Araç servis fişindeki bilgilerle şikayet ve taleplere göre servis işlemleri gerçekleştirilir. Son aşama müşterilere teslim gerçekleştirilir
Alıcılardan tahsilat ve satıcılara ödeme gibi parasal hareketler kayıt altında tutulur. Sonuç olarak detaylı cari hesap durum ekstresi ve stok raporu alınabilir. Stokta bulunan ürünler hem miktar hem tutar olarak izlenebilmektedir.

2.       Servis işlemi gerçekleşen tüm araçlar plakaya göre  takip edilir yedek parça parti veya seri  takibi yapılabilir. Stok kartları için barkod tanımlama ve yazdırma fonksiyonu kullanılmaktadır.

3.       Günlük kasa ve banka bilgilerini her an detaylı raporlamak mümkündür.

4.       Ürün maliyeti ve miktarını yansıtan detaylı stok raporu, cari hesap ekstresi, alımlar raporu, masraf ekstresi, parasal hareketleri yansıtan finansal ekstre ve cari hesap, malzeme ve satış elemanına göre detaylandırılmış kar raporu alınabilmektedir.
EMS-CRM: SERVİS TAKİP SİSTEMİ
Geliştirilen fonksiyonlar:
1.       Araç Servis Fişleri:
Sektöre özel servis  fişleri: Servis İşlemlerini ve malzeme bakiyelerini takip etmek için özel servis fiş yapısı geliştirildi ürünlerin stoğa alınması için özel talep fişleri ve evrakları geliştirildi. Stok kartları ürün karakteristikleri, marka ve gruplara göre oluşturuldu.  Böylece sisteme girilen araç veya  ürün serviste kullanılan ürünlerin işçiliklerine göre hangi hizmetlerin faturaya yansıtılacağı belirlenip, hizmet ürün birlikte kullanımı sağlandı.
2.      Günlük Servis Planı:
Bu evrakla günlük iş planı yapılabilmesi için serviste bekleyen araçların veya ürünlerin fişleri planlama evrakına alınır Plaka, Sorumlu, Plananan süre, Gerçekleşen süre, servis bandı, Gerçekleşen / Planlanan süre bilgileri girilerek performans hesaplanır.
3.       Yedek parça ihtiyaç listesi: Günlük servis planı hazırlanırken anında servis fişlerin içeriği olan yedek parça, aksesuar, sipariş listesi oluşur ve uyarı ekranında görüntülenir.
4.       Raporlama:
Servis sonucunda “Gerçekleşen, Planlanan” süre oranlarıyla detaylı raporlar alınarak servis planlamadaki başarı, verimlilik raporlanır,  ayrıca yedek parça ihtiyaç listesi anlık raporlanarak satın alma süreci yönetilmiş olur.


Also published on Medium.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

More from our blog

See all posts