EMS RETAIL: RESTORAN – MARKET OTOMASYON

No Comments

EMS  RETAIL: RESTORAN – MARKET OTOMASYON

1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi ile entegre geliştirilmiştir.

EMS  RETAIL: RESTORAN – MARKET OTOMASYON
Programın genel fonksiyon detayları;
Program Restoran, Cafe, Bar ve benzeri işletmelerin adisyon sipariş takip ve stok işlemleriyle ilgili operasyonlarını yönetebilecek esnek yapıda geliştirilmiştir.
Müşteri siparişlerinin hızlı hatasız alınması, adisyon fiş bilgilerinin mutfak, içecek bar veya istenen herhangi noktadan yazdırılması sonucu servisin hızlı hatasız teslimi ile işletme verimliliği amaçlanmıştır.
Program kullanımı esnasında masa, yiyecek içecek, miktar seçme konusunda kolay kullanımı ile servis personelinin işini kolaylaştırmakta sipariş servis operasyonun sorunsuz gerçekleşmesini sağlamaktadır.
Dokunmatik ekran olarak kasada kullanılabilir, Masa İşlemleri , Paket Servis, Self Servis, Müşteri Takip , Kasa İşlemleri, Rezervasyon Takibi gibi işlemleri gerçekleştirebilir.
Hesabı hatasız hızlı alma kolaylığı sağlar Kredi kartı ile ödeme, ayrı ayrı ödeme, yemek kartı ile ödeme , parçalı ödeme (Nakit, yemek kartları kredi kartları) ticari paketle entegre çalışarak firmalar için bireyler için cari bakiye takibi gerçekleştirebilir.
Masaya Servis, Self Servis, Paket Servis için sipariş girme,  seri yemek bulma , miktar değiştirme , sipariş notu, siparişe açılamalar ekleme özellikleri sunar.

Market veya Şarküteri müşteri grubunda kasa ve terazi entegrasyonları ile ürünlerin kasa ya gönderimi ve gün sonunda veri aktarımı ile konsolide raporlar alınabilir.

EMS  RETAIL: RESTORAN – MARKET OTOMASYON
Farklı noktalarda bulunan örneğin farklı semtlerde veya binalardaki şubeleri veya şirketleri merkezden izleme yönetme olanağını verir.
Hesap ekstresi, alımlar ve satışlar raporu, envanter raporu, kar raporu gibi raporlardaki tüm hareketleri ürün ve özelliklerine göre izleme olanağını verir.
EMS  RETAIL: RESTORAN – MARKET OTOMASYON  , “1TÇ” şirketi tarafından 1C:İşletme 8 sisteminde geliştirilmiş olan “1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi” ile entegre  geliştirilmiştir.
EMS  RETAIL: RESTORAN – MARKET OTOMASYON  uygulama çözümü  ‘’1TÇ:TİCARİ KOBİ yönetimi’’ modüllerindeki gelişmeler ve yeni sürümlerine paralel olarak sürekli gelişen kapsamlı bir uygulamadır.

Kullanılan standart fonksiyon:
1.       İşletmedeki servis durumuna  göre gerekli miktarlarda  malzemeler stoğa alınır, malzeme ihtiyaç listesi ve taleplere göre sipariş işlemleri gerçekleştirilir. Servis işlemleri gerçekleştirilirken ihtiyaç listesi anlık yönetilip ek sipariş ihtiyacı anlık karşılanabilir. Siparişler adisyon bilgisi olarak kayıt altında tutulur, dokunmatik ekranda anlık görüntülenir. Sonuç raporları siparişler adisyon olarak ve günlük satış olarak alınır. Stoktaki ürünler hem miktar hem tutar olarak anlık izlenebilmektedir.

2.       Servis işlemi gerçekleşirken tüm adisyonlar masa numarasına veya giriş kat, teras kat gibi gruplara göre takip edilir. Kritik stok değerindeki ürünler anlık görüntülenebilir.

3.       Günlük kasa ve banka bilgilerini her an detaylı raporlamak mümkündür.

4.       Ürün malzeme maliyeti ve miktarını yansıtan detaylı stok raporu, cari hesap ekstresi, alımlar raporu, masraf ekstresi, parasal hareketleri yansıtan finansal ekstre, cari hesap, malzeme ve satış elemanına göre detaylandırılmış kar raporu alınabilmektedir.
EMS  RETAIL: RESTORAN – MARKET OTOMASYON
Geliştirilen fonksiyonlar:
1.       Dokunmatik sipariş giriş ekranları:
Adisyon ve sipariş fişleri: Servis işlemlerini ve malzeme bakiyelerini takip etmek için özel adisyon servis fiş yapısı geliştirildi. Ürünlerin stoğa alınırken sektöre özel takipler için özel talep fişleri ve evraklar geliştirildi. Stok kartları ürün karakteristikleri, marka ve gruplara göre oluşturuldu.  Böylece sisteme stoğa girilen malzeme veya  ürünün  hangi personel tarafından hangi masaya sipariş açıldığı saat, tarih bilgisi ile aktif adisyon kullanılması sağlandı. İndirimler, ikramlar, ödenmezler listesi ayrıca gün sonunda raporlanabilir ve anlık görünür hale getirildi.
2.      Günlük Davet Servis Planı:
Bu evrakla günlük Davet Servis Planı yapılabilmesi için servis edilecek menünün farklı fişleri oluşturulur,  Plananan servis, Gerçekleşen servis, servis saati, süresi Gerçekleşen / Planlanan belirlenerek verimlilik ve performans hesaplanır.
3.       Malzeme ihtiyaç Listesi: Günlük Davet Servis planı hazırlanırken anında servis fişlerinin içeriği olan malzeme ihtiyaç listesi oluşur uyarı ekranında görüntülenir.
4.       Raporlama:
Gün sonunda gerçekleşen satışlar raporlanabilir, Davet Servis için planlanan süre oranlarıyla detaylı raporlar alınarak Günlük Davet Servis için planlamadaki başarı verimlilik raporlanır. Malzeme ihtiyaç listesi anlık raporlanarak satın alma süreci yönetilmiş olur.

Market veya Şarküteri Restoran birlikte olan müşteri grubunda kasa ve terazi entegrasyonları ile ürünlerin kasa ya gönderimi ve gün sonunda veri aktarımı ile konsolide raporlar Restoran Şarküteri Manav ayrı gruplandırılarak alınabilir.

EMS RETAIL Çözümleri detayl bilgi için www.emsteknoloji.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 


Also published on Medium.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

More from our blog

See all posts