Facebook Türkiye’nin Bir Numarası Derya Matraş’a Yeni Vazife

No Comments

Yerkürenin en büyük içtimaî medya platformu Facebook, Türkiye'de de uzun müddettir etkin olarak kullanıyor. Türkiye'de çeşitli yatırımlarda da bulunan Facebook'un Türkiye Devlet Yöneticisi, Derya Matraş, çok değerli bir vazifeye getirildi.

Matraş bundan sonra, Facebook'un Türkiye'deki devlet yöneticiliğinin yanı sıra Facebook Orta Şark, Afrika ve Türkiye Yer Lider Yardımcılığı vazifesini de yürütecek. Böylece Matraş, şirketin Orta Şark, Afrika ve Türkiye'deki faaliyetlerinin yürütülmesinden sorumlu olacak. Başkaca Matraş, yalnızca Facebook değil, Facebook'un sahip olduğu Instagram, WhatsApp ve Messenger platformlarından da sorumluolacak.

Facebook Türkiye'nin en kıymetli ismi, artık MEA ortamından de sorumlu

Bahse ait açıklamalarda bulunan Derya Matraş, Türkiye'nin Facebook için ne kadar büyük bir ehemmiyete sahip olduğunu her fırsatta lisana getirdiğini tabir etti. Şirket kapsamında bunun bilincinde olduklarını ve bu bilinçle çalıştıklarını söz eden Matraş, hem her çaptan işletmelere hem de bireylere destekverdiklerini açıkladı. Bu bağlamda bugüne dek pek çok işe imza attıklarını söyleyen Matraş, bundan sonra daha büyük işler yapacaklarını söz etti.

Matraş, Facebook'un işletmelere yönelik düzenledikleri çalışmalarla kurumların, yurt dışı pazarlarına açılması için gerekli dijital beceriyi kazandırdıklarını, bireylere ise bilhassa de topluluk kurma mealinde yardımcı olduklarını söz etti. Yeni hizmetiyle birlikte daha çok kişi ve kuruluşa ulaşacağını belirten Matraş hem ekonomik hem de içtimaî muvaffakiyet hikayelerinin bir kesimi olmak istediği için sabırsızlandığını vurguladı.

Derya Matraş'ın görevdaşı olan Nicola Mendelsohn da Matraş'ın yeni hizmetlerini kıymetlendirdi. Türkiye, Orta Şark ve Afrika'nın Facebook için büyük bir değer arz ettiğini tabir eden Mendelsohn, Matraş'ın engin deneyimi ve öncü ruhunun Facebook'un yapacağı işlere büyük ek sağlayacağını belirtti. Matraş'ın Facebook için çok kıymetli bir isim olduğunu söyleyen Mendelsohn, böylece kelam konusu nahiyelerde artık daha büyük etkilerininolacağını açıkladı.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts