Galaxy S20 ekranı için üzücü sınırlama iddiası!

No Comments

11 Şubat tarihinde Unpacked 2020 aktifliği kapsamında tanıtılacak olan Galaxy S20 serisi hakkında her geçen saat yeni bir detay ortaya çıkıyor. Bu sefer Galaxy S20 ekranı konusunda Samsung’un karar değişikliğine gittiği tez ediliyor.

Telefon yerküresinin sızıntılar ile yakından tanıdığı Ice Universe’nin paylaştığı malumata geçmeden evvel hatırlamak gerekirse: Galaxy S20’de 6.2 inç, S20 Plus’da 6.7 inç ve en gelişmiş model olan S20 Ultra’da 6.9 inç bir ekran bölge alacak.

Galaxy S20 ekranı için 120 Hz haddi iddiası!

Xiaomi üzere üreticiler 144 Hz yenileme suratına geçiş yapmaya hazırlanırken, Samsung’un amiral gemilerinde 120 Hz ekran nokta alması bekleniyordu. Evet, cihazların ekranları 120 Hz yenileme suratına sahip olacak, lakin bir fark ile!

Ice Universe’ye nazaran Galaxy S20 serisinin ekranı en yüksek çözünürlükte – QHD’de bu yenileme suratını sunamayacak. Bu kapsamda ekran üç farklı halde kullanılabilecek: 60 Hz – Full HD / 60 Hz – QHD ve 120 Hz – Full HD.

Yani 120 Hz yenileme suratı isteyen kullanıcıların ekran çözünürlüğünü Full HD’ye düşürmesi gerekecek. Bu kısıtlamanın nedeni işlemci gücü vs değil, birçok kişinin iddia edebileceği üzere batarya performansını artırmak.

Yüksek çözünürlükte yüksek yenileme suratı, çok daha yüksek bir pil tüketimi mealine geliyor. Samsung kullanıcıların pil vadesinden şikayetçi olmaması için bu türlü bir sınırlamaya gidecek. Tabi, bu şu anda bir argüman ve Samsung’un nitekim bu türlü bir karara imza atıp atmadığı bilinmezliğini koruyor.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts