Galaxy S20 Modellerinin Özellikleri ve Fiyatı Ne Olacak?

No Comments

Kısa bir mühlet evvel şaşırtıcı bir hamle yaparak Galaxy S10'dan sonra çıkacak yeni serinin isminin Galaxy S20 olacağını duyuran Samsung, şubat ayında düzenleyeceği aktiflikte bu seriye ilişkin cihazları teknoloji yerküresine sunacak.

Geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarda devrim niteliğinde özellikler sunan Güney Koreli teknoloji devi, bu sene için beklentiyi epeyce yükseltmiş durumda. Pekala Samsung, Galaxy S serisine ekleyeceği 3 yeni cihazda hangi özelliklerle önümüze çıkacak? Gelin bu soruya içeriğimizde birlikte cevap arayalım.

Galaxy S serisine eklenecek cihazlar; Galaxy S20, Galaxy S20+ ve Galaxy S20 Ultra olacak:

Bilindiği üzere 2019 yılında Apple, piyasaya sürdüğü yeni iPhone modellerinde geçtiğimiz yıllarda uyguladığı stratejide değişikliğe gitmiş ve düşük donanımlı olan cihazını iPhone 11 ismiyle çıkarmıştı. 2020 yılındaki amiral gemisi cihazlarında Apple'a benzeri bir sisteme başvuracak olan Samsung; Galaxy S20, Galaxy S20+ ve Galaxy S20 Ultra isimlerindeki 3 farklı cihazı teknoloji tutkunlarının beğenisine sunacak.

Ekran boyutları sırasıyla 6,2 inç, 6,7 inç ve 6,9 inç olan Galaxy S20, Galaxy S20+ ve Galaxy S20 Ultra modellerinde, ön kısımda geçtiğimiz yılki modellere nazaran kameranın konumu dışında pek bir değişiklik bulunmuyor. Bilindiği üzere Samsung, Galaxy S10 ailesinde ön kamerayı cihazın sağ üst kısmına konumlandırmıştı lakin bu tasarım kullanıcılar tarafından pek tutulmamış olacak ki şirket, kamerayı bu yılki modellerde ekranın ortasında konumlandıracak.

Galaxy S20 ailesindeki cihazların art kameraları, evvelki dizaynlara nazaran farklı olacak:

Daha evvel çıkıntılı kamera modüllerinin tasarruf açısından sorun oluşturabildiğine tekraren sefer şahit olmuştuk lakin kameraları uygunlaştırmak isteyen üreticiler, son periyotta çıkıntılı kamera modüllerine yönelmeye başlamış durumda. iPhone 11 serisinde bu biçim bir kamera modülü kullanan Apple üzere Samsung da yeni Galaxy S20 modellerinde bu şekil art kamera modülleri kullanacak. Kamera modüllerinin tasarımlarıysa Google Pixel 4'te gördüğümüze emsal çerçeveler içerecek. 

Galaxy S20 ailesinde farklı MP bedellerinde lensler hakkında argümanlar ortaya atılsa da kesin olan haber, Samsung'un Galaxy S20 Ultra modelinde 108 MP'lik bir kameraya taraf vereceği. Cihazlarda kullanılacak vesair kameralarınsa Galaxy S10'dakilerle emsal özelliklere sahip olması bekleniyor. Olağan bunun için Samsung'un 11 Şubat'ta gerçekleştireceği UNPACKED aktifliğini beklemek en sahihi olacak.

Cihazların gerilerinde bulunacak kameralarınsa geniş açılı, ultra geniş açılı, periskop ve makro özelliklerinde olacağı düşünülüyor. Elbette Galaxy S20 Ultra'da 4 kamera kullanacak olan Samsung, öteki modellerinde bu sayıyı 3'e düşürebilir ve makro lensi listeden çıkarabilir. Galaxy S20 serisinin temel modelinin özelliklerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Samsung Galaxy S20 teknik özellikleri:

 • Ekran: 6,2 inç 2K AMOLED ekran, 120 Hz 
 • İşlemci: Exynos 990 ya da Snapdragon 865 (yurt dışı)
 • RAM: 12 GB (8 GB seçenekli versiyonu bulunabilir)
 • Depolama: 256 GB, 512 GB, 1 TB (Özel sürüm gelebilir)
 • Art Kamera: 12 MP Sony IMX 555 + 64 MP ISOCell S5KGW2 + 12 MP ISOCell S5K2LA
 • Ön Kamera: 10 MP Sony IMX 374
 • Batarya: 3.730 mAh
 • Temas: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, USB Type-C, 5G (tüm sürümler için beğenilen olmayabilir)
 • İşletim Sistemi: Android 10.0
 • Renkler: Beyaz, Siyah
 • Boyutlar: 151,7 x 69,1 x 7,9 mm 

Samsung Galaxy S20 modellerinin fiyatları ne olacak?

 • Samsung Galaxy S20: 4.700 TL (vergisiz)
 • Samsung Galaxy S20+: 5.900 TL (vergisiz)
 • Samsung Galaxy S20 Ultra: 6.450 TL (vergisiz)

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts