Galaxy S20 Ultra için başları karıştıran iddia!

No Comments

Samsung’un Galaxy S20 serisini kullanıcılar ile buluşturmasına bir aydan kısa bir vade kaldı. Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra olmak üzere üç ana modelden oluşacağı mutlaklaşan serinin özelliklerini ve dizaynını sizlerle paylaşmıştık.

Tabi, model sayısı üç ile sonlu olmayacak. Bunun nedeni ise S10 ve Note 10 serileri ile misal formda 5G destekli versiyonlarının satışa sunulacak olması.

Galaxy S20 Ultra her devlette satışa sunulmayabilir!

XDA’dan Max Weinbach tarafından paylaşılan habere nazaran yekunda beş model ile kullanıcıların önüne çıkılacak. Yukarıda saydığımız iki modele ek olarak S20 5G ve S20 Plus 5G tanıtılacak. S20 Ultra ise direkt 5G desteği ile gelecek.

Daha evvel belirttiğimiz üzere Avrupa memleketlerinde Exynos 990‘dan güç alan telefonlar, Avrupa dışında Snapdragon 865’den güç alacak. Qualcomm’un bu en güçlü mobil işlemcisi Snapdragon X55 5G modeme mesken sahipliği yapıyor.

Bu kapsamda Galaxy S20 Ultra modelinin yalnızca Snapdragon 865 ile satışa sunulacağı argüman ediliyor. Şayet bu sav hakikat çıkarsa, S20 Ultra modelinin Avrupa’da ve memleketimizde satışa sunulmama ihtimali bulunuyor.

S20 Ultra 5G modeli 6.9 inç, S20 Plus 5G modeli ise 6.7 inç büyüklüğünde 2K çözünürlükte AMOLED ekrana sahip olacak. Galaxy S10e’nin konumunu alacak olan Galaxy S20 5G ise 6.2 inç büyüklüğünde AMOLED ekran ile gelecek.

Ultra modelinde standart modelin 12 GB RAM ve 256 GB depolama yeri olması bekleniyor. Öbür iki model ise 8 GB RAM ve 256 GB depolama sahası ile gelecek. Münhasıran depolama tarafında Samsung’un minimum seçeneği 256 GB haline getirmesi kullanıcıların beğenisini kazanan bir hamle olacaktır.

Birtakım asıllar 108 Megapiksel ana kameranın yalnızca Ultra’da olacağını sav ederken, birtakım asıllar tüm modellerde önümüze çıkacağını belirtiyor. 108 Megapiksel çözünürlüğündeki kamera 9:1 piksel birleştirme ile 12 Megapiksel çözünürlüğünde keskin ve düşük gürültülü fotoğraflar çekilmesini sağlayacak.

48 Megapiksel çözünürlüğündeki “Space Zoom” özellikli periskop kamera, 10x optik yakınlaştırma ve 100x hibrit dijital yakınlaştırma sağlayacak. Ultra geniş açılı kamera ve 3D ToF sensörü de S20 Ultra’da önümüze çıkacak.

Yani, Ultra modelinde beş art kamera konum alacak. Fiyatlandırmaya gelecek olursak: Galaxy S20 5G için 799 dolar yahut üzeri, S20 Plus 5G için 999 dolar yahut üzeri, S20 Ultra 5G için 1099 dolar ve üzeri halinde bir beklenti oluştu.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts