Google, arama sonuçlarının görünümünü güncelliyor

No Comments

Google, arama motorunu güncelliyor. Lakin şirket bu sefer algoritmayı değil, listelenen sonuçların görünümünü değiştirecek.

Google arama sonuçlarını daha anlaşılabilir yapacak

Geçtiğimiz yıl mobil arama sonuçlarında yapılan değişiklik ve güncellemeler, bu sefer arama motorunun masaüstü sitesine geliyor. Şirketin yaptığı duyuruya nazaran bundan bu türlü arama sonuçlarında listelenen reklamlar, kalın bir Isim (veya Reklam) ibaresiyle kullanıcılara sunulacak. Buna ek olarak web sitelerinin simgeleri de artık arama sonuçlarında gösterilecek.

Google ayrıyeten kullanıcıların site adreslerini daha rahat okuyabilmeleri için, simgelerin yanına ana URL adresini de ekleyerek karmaşık imaja son vermeyi planlıyor. Kullanıcıların, yapılan bu değişikliklerle birlikte malumatların hangi sitelerden geldiğini daha rahat anlamalarını sağlamak isteyen Google’ın, yeni görünümü bu hafta tüm kullanıcılara sunacağını da belirtelim.

Bu haberi, mobil pratiğimizi kullanarak indirip,
istediğiniz vakit (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts