Google, Play Store’dan 1700 uygulamayı kaldırdı

No Comments

Google’ın yayınladığı son raporlar, faal olarak SMS ve fatura sahtekarlığıyla müşterileri pratiklerine çeken Joker (veya Bread) adlı berbat hedefli yazılım bulaştığını belirterek Play Store’dan, geçtiğimiz yıl yekun indirilmesi 472 bin olan 24 tatbik da dahil olmak üzere yaklaşık 1700 tatbikin kaldırdığını ortaya koyuyor.

Joker, SMS sahtekarlığı ve fatura dolandırıcılığı yapıyordu

Makûs emelli yazılım 2017’de başladı ve SMS sahtekarlığı yapıyordu. Google, SMS müsaadesinin tasarrufunu kısıtladıktan sonra, fatura dolandırıcılığına geçiş yaptı. Bir blog yayınında Google, Joker isimli bed maksatlı yazılım ailesinin tespit edilmemek için her türlü gizleme tekniğini kullandığını sav ediyor.

Joker bed maksatlı yazılım bulaşmış tatbikleri indiren kullanıcılar, pratiklerde da sıkıntılar buldular. Çoğu durumda, pratik özellikleri yükledikleri pratik ile eşleşmez.

Bu haberi, mobil pratiğimizi kullanarak indirip,
istediğiniz vakit (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts