Google’dan (Korkutan) Yıllık Konum Raporu!

No Comments

Google, kullanıcılarına “2019 Devir Çizelgesi Güncellemesi” epostalarını göndermeye başladı. Eposta, yıl boyunca keyfini çıkardığınız bölgelerin bir listesini gösterirken, Google’a ne kadar çok konum verisi gönderdiğinizi de hatırlatıyor.

Rapor, Google’ın Konum Geçmişi İzleme işlevi tarafından oluşturuluyor. Tıpkı datalar, Google Haritalar’da işe gidip gelme ve gerçek devirli trafik ipuçları için de kullanılıyor. Misal bir raporu her ay alıyor olabilirsiniz gelgelelim yıllık rapor, gittiğiniz devletleri, kentleri ve şahsi mahalleri (turistlerin gittiği konumlar, mağazalar gibi) gösterdiğinden epey farklı.

Raporda ne kadar yürüdüğünüz ve araçla ne kadar gittiğiniz üzere istatistikler de mekan alıyor. Epostayı şimdi almadıysanız, gözünüz açık olsun zira raporlar kümeler halinde dağıtılıyor ve size de ulaşmak üzere.

Google tarafından takip edilmek sizi korkuttuysa, epostada bölge alan Konum Geçmişi ayarlarına tıklayarak izlemeyi duraklatabilir yahut Google’ın birkaç ay sonra olguları silmesini sağlayabilir.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts