Google’ın AirDrop gibisi süratli belge paylaşım özelliğinin ismi Nearby Sharing olacak

No Comments

Geçtiğimiz Temmuz ayında Google’ın, Apple AirDrop gibisi bir evrak paylaşım özelliği üzerinde çalıştığını sizlere bildirmiştik. Fast Share olarak tasarrufa sunulması planlanan bu özelliğin Nearby Sharing olarak yine isimlendirildiği belirtiliyor.

Yakın bir tarihte tasarrufa sunulabilir

XDA geliştirci forumunda yayınlanan bu gelişme, Nearby Sharing ismiyle kullanıcılara sunulacak olan evrak aktarım özelliği ile ilgili yeni haberleri de ortaya çıkardı. Yakın Paylaşım olarak çevirebileceğimiz bu özellik, cihazlar arasındaki eşleşmeyi Bluetooth ile sağlayacak ve evrak aktarımı için de Wi-Fi kontağını kullanacak. Verilen haberlere nazaran Android kullanıcıları Nearby Sharing özelliği ile gayri metotlara kıyasla daha süratli belge paylaşımı yapabilecekler.

Google şimdi bu bahisle ilgili olarak bir açıklama yapmış olmasa da özelliğin test sürecini muvaffakiyetle geçtiği belirtiliyor. Şayet her şey planlandığı üzere giderse, Google yeni belge paylaşım özelliği olan Nearby Sharing’i kısa bir mühlet sonra tüm kullanıcılara sunabilir.

Bu haberi, mobil pratiğimizi kullanarak indirip,
istediğiniz devir (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts