Instagram Hikayeleri Yabancılardan Nasıl Gizlenir?

No Comments

Instagram’ın 15 saniyelik hikayeler paylaşma özelliği, hayatımızın çabucak her anını sairleriyle paylaşma imkanı sunuyor gelgelelim kimilerimiz, paylaştığımız hikayelerin herkes tarafından görülmesini istemiyor olabilir.

Instagram’ın birkaç ay evvel tanıttığı yeni bir hikaye özelliği, sizi takip etmeyen kullanıcıların da ‘konum’ ya da ‘hashtag’ üzerinden hikayelerinizi görebilmelerini sağlıyor. Instagram’ın konumunuza ulaşmasına müsaade verdiyseniz, ‘Keşfet’ sahifesinde ‘İstanbul’ üzere başlıklar altında takip etmediğiniz kullanıcıların hikayelerini görebilirsiniz.

Tıpkı durum ‘hashtag’ özelliği için de beğenilen. Keşfet sahifesinde önünüze çıkan #alışveriş yahut #kahve üzere tanınan hashtagler altında tanımadığınız bireylerin hikayelerini görebilirsiniz. Elbette bu özellik sayesinde yeni alanlar ve yeni profiller keşfetmek mümkün. Lakin tıpkı devranda kendi profilinizin de tanımadığınız birçok kişi tarafından görüntülenmesini sağlıyorsunuz. Birtakım kullanıcılar, bu durumdan pek de şad olmayabilir. Gelin, hikayelerinizi tanımadığınız kişilerden nasıl gizleyebileceğinize birlikte göz atalım.

Instagram, 'gizli hesap' dışında bir tahlil yolu daha sunuyor:

Tanımadığınız insanların hikayelerinizi görüntülemesini istemiyorsanız, bunun en kolay prosedürü hesabınızı saklı hale getirmek. Bu özellik sayesinde, sizi takip etmek isteyen insanları kendiniz onaylayabiliyorsunuz. Hesabınızı gizlemek için izlemeniz gereken adımlar ise şu halde:

  1. Öncelikle Instagram profilinize giriş yapın.
  2. Ekranın sağ üst bucağında mahal alan menüye giriş yapın.
  3. Menü kısmından Ayarlar > Zımnilik Ayarları > Bâtın Hesap kısımlarına sırasıyla giriş yapın.
  4. Akabinde da ‘Gizli Hesap’ özelliğini etkin hale getirin.

Instagram, hesabını gizlemeden tahlil yolu arayan kullanıcıları için de bir seçenek sunuyor. Paylaştığınız hikaye popüler bir konum ya da hashtag başlığı altında diğerleri tarafından görüntülendiği takdirde buna dair bir bildirim alacaksınız. Hikayenizi bu durumdan kurtarmak için tek yapmanız gereken; ekranı yukarı kaydırarak hikayenizi görüntüleyenlerin listesine girip görüntülemesini istemediğiniz kişinin yanındaki ‘x’ işaretine basmanız yerinde. Yukarıda eklediğimiz görselden de sürecin nasıl yapıldığını daha net görebilirsiniz. 

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts