Instagram, “Yanlış Bilgileri” İşaretlemeye Başladı

No Comments

Instagram hesabınızda paylaştığınız kimi fotoğraflar bulanık hale geldiyse, telaş etmenize gerek yok zira yalnız değilsiniz. Çevre dev, dijital olarak üzerinde değişiklik yapılmış fotoğrafları işaretlemeye başladı. Bu kapsamda Photoshop ile değiştirilmiş birtakım fotoğraflar de işaretleniyor.

Bu gelişme, firmanın “yanlış bilgilerin” yayılmasını engellemeye yönelik bir teşebbüsün sonucu. Instagram, tam olarak hangi içerikleri “yanlış malumat” olarak değerlendirdiğini söylemiyor gelgelelim gönderilerin bağımsız “gerçeklik denetleyicilerin” elinden geçtiği belirtiliyor. İşaretlenen gönderiler, Gezinti ve Etiketler üzerinden daha güç bulunuyor. Resmi kullanıcının profil sahifesinden açtığınızda ise bir ikaz görüntüleniyor.

Birtakım kullanıcılar, işlevin işi biraz abarttığını ve kimi fotoğrafları yanlış malumat olarak işaretlediğini söylüyor. Uydurma olmayan içeriklerin vakit devir işaretlenmesi sorunu çözülmezse, yeni bir tartışma konusuna dönüşebilir.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts