Intel, Birinci Ekan Kartını CES 2020’de Tanıttı

No Comments

Intel’in bir müddettir ekran kartı üzerinde çalıştığını aslında biliyorduk. Uzunca bir vadedir hakkında dedikodular gelen ve isminin Intel Xe olacağı söylenen kart, ahir CES 2020’de yüzünü gösterdi.

CES 2020‘nin birinci günlerinde hakkında dedikoduları süren ve Intel’in hakkında net bir şey söylemediği ekran kartı, fuarın son gününde tanıtıldı. Lakin Intel Xe grafik yongası kullanan ekran kartı oyuncular için değil; geliştiriciler için.

Intel DG1 ismiyle geliştirici kiti biçiminde tanıtılan Intel’in birinci ekran kartı, büsbütün geliştiricilere kişisel olarak hazırlanmış. Ama buna rağmen oyunları da elbette çalıştırabiliyor, yeniden de bu hususta tezli değil. Intel, muhtemelen gelecek planlarında oyun tarafına geşiş sağlayacak.

Intel başkaca Xe’nin 3 farklı segmentte nokta alacağını doğruladı: Xe-LP, Xe-HP ve Xe-HPC üzere farklı kod adıylarıyla giriş segmenti, yüksek perfornans ve oyunculara şahsi biçiminde kategorilenen yeni platform, bakalım mahsusen oyun tarafında AMD ve NVIDIA’nın önünde nasıl bir yol izleyecek.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts