Intel ve Google, Chromebook Iştirakini Güçlendiriyor

No Comments

Intel, Chromebook üretmek için Google ile olan iştirakini bir adım daha ileriye taşıyacağını CES 2020‘de duyurdu. İki firmanın yeni Chromebook’lar için tasarım ve teknik özelliklere yönelik tanımlamalar oluşturmayı kapsayan teşebbüsü, birinci olarak geçen sene ortaya çıkmıştı.

Intel’in Project Athena programına dahil olan Chromebook’ların Intel Core i5 yahut i7 işlemciler, parmak iziyle yahut düğmeyle “süratli uyanma“, düzgünleştirilmiş pil ömrü ve şarj, WiFi 6, dokunmatik ekran, ince çerçeve üzere özelliklerle sunulması planlanıyor. Athena teknik özelliklerini taşıyacak birinci Chromebook’lar, CES 2020‘de Samsung ve Asus tarafından duyuruldu.

Artık işlemci devi, Google ile olan iştirakini derinleştireceğini söylüyor. İşlemcilerinin Chromebook’larda kullanılması Intel için kıymet oluşum ediyor; bunun yanında muahede, Chromebook işini genişletmek isteyen Google için de değerli. Google’dan ChromeOS lider yardımcısı John Solomon, TechCrunch’a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu, Google için değerli bir değişiklik. Chromebook’lar başlangıçta eğitim kesiminde başarılıydı, fakat önümüzdeki 18 aydan iki yıla kadar planımız tüketici ve kurumsal kullanıcılara ulaşarak daha da genişlemek. Bu kullanıcılar daha büyük beklentilere ve bu cihazların nasıl kullanılacağına dair daha geniş bir fikre sahipler. Bu, daha çokça performans sunmamız gerektiği manasına geliyor.”

Project Athena’yı kullanan şimdiye kadarki laptopların tamamı Windows ile geliyordu gelgelelim Intel, en başından beri Chromebook’ların da teşebbüse dahil edileceğini söylüyordu. Chromebook’lar son vakitlerde Google tarafından yalnızca talebelere yönelik değil, iş kullanıcılarına da hitap eden cihazlar olarak tanıtılmaya başlandı. Firmanın bu yandaki çalışmalarının devam etmesini bekleyebiliriz.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts