iPhone SE 2’nin Ekranıyla İlgili Heyecanlandıran Gelişme

No Comments

ABD merkezli teknoloji devi Apple, her yıl eylül ayında yeni iPhone modellerini duyuruyor. Fakat şirket, geçtiğimiz yıllarda bu çizgisinden çıkarak farklı bir strateji uyguladı ve ara model olarak iPhone SE'yi piyasaya sürdü. Bir müddettir Apple'ın, yeni bir ara model üzerinde çalıştığı, bu modelin “iPhone SE 2” olarak isimlendirileceği ifade ediliyor.

Bugüne dek iPhone SE 2 ile ilgili pek çok rapor yayımlandı. Deneyimli bir Apple analisti olan Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz haziran ayında hazırladığı bir raporla iPhone SE 2'nin geleceğini müjdeleyen birinci isim oldu. Kuo, daha sonradan yaptığı açıklamalarla da iPhone SE 2'nin iPhone 8 gibisi olacağını tabir etti. Ayrıyeten Kuo, yaklaşmakta olan yeni akıllı telefonun 4.7 inç boyutunda, Touch ID desteğine sahip olacağını, cihazda A13 Bionic işlemcinin kullanılacağını tabir etti.

iPhone SE 2, Face ID ile gelecek

Ortaya çıkan yeni bir rapor ise iPhone SE 2'nin Face ID desteğine sahip olacağını ortaya koyuyor. Zira yeni rapora nazaran iPhone SE 2, TrueDepth kamera modülüne sahip olacak. Başkaca yeniden tıpkı rapora nazaran iPhone SE 2'nin ekranı 5.4 inç büyüklüğünde olacağını söylüyor. Yani görünen o ki iPhone SE 2, beklenenden daha büyük bir ekrana sahip olacak.

Rapora nazaran yaklaşmakta olan iPhone SE 2, iPhone 8 baz alınarak geliştirilmiş durumda. Ancak iPhone SE 2, iPhone 8'e nazaran daha ince çerçevelere sahip olacak. Başkaca rapor, iPhone SE 2'nin ana kamerasının iPhone 8'e orantıyla daha büyük olacağını ortaya koyuyor. 

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts