iPhone’lar Lightning’e veda etmek zorunda kalabilir!

No Comments

Avrupa Encümeni on yılı aşkın müddettir telefonlarda tek bir şarj formülü / portu kullanılmasını talep ediyor. iPhone modellerinde yıllardır Lightning portuna taraf verilirken, öteki cihazlarda microUSB’nin yanını USB-C almaya devam ediyor.

Bilgisayardan telefonlara kadar epey geniş bir sahada kullanılmaya başlanan USB-C portu artık bir standart haline geldi. Bu kapsamda iPhone modellerinde USB-C’ye geçiş yapılacağına dair raporlar uzun müddettir gündeme geliyor.

Avrupa Komisyonu’ndan iPhone için USB-C koşulu gelebilir!

Apple’ın bu hamleyi ne vakit yapacağı bilinmezken, şirketin USB-C portuna sahip birinci mobil cihazı iPad Pro 12.9 (2018) oldu. Bilgisayar tarafında ise 2016 ve sonrasında piyasaya sürülen Macbook’lar USB-C portlarına mesken sahipliği yapıyor.

Yarkurul bugüne kadar teknoloji devlerini tek bir şarj portu kullanılmaları konusunda teşvik ediyor olsa da, yakında bu farz hale gelebilir. Çünkü, Avrupa Parlementosu’nun birtakım üyeleri yasal düzenlemeye gitme davetinde bulundu.

2009 yılında piyasadaki telefonların şarj cihazı 30 farklı haldeyken, günümüzde bu sayı 3’e kadar düştü. Bunlar kestirim edebileceğiniz üzere USB-C, microUSB ve Lightning. Avrupa Komisyonu’nun gayesi USB-C ile bu sayısı 1’e indirmek.

Avrupa Komisyonu’nda yapılan bu görüşmelere Apple’dan şimdi yanıt gelmedi.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts