Japonlar, Tuvalet Kağıdından Kimlik Tespiti Yaptı!

No Comments

Japon bilim kişileri, tuvalet kağıdının dönüş suratından tuvalette kimin olduğunu bulmanın bir yolunu bulmuş durumda. Bu da yerleştirilecek bir kamera yahut tuvalet girişinde yapılacak bir kimlik denetiminin getireceği mahremiyet meselelerinin önüne geçmek manasına geliyor. Araştırma, Japonya’nın Kobe Üniversitesi’nde bölge alan Tsukamoto Terada Laboratuvarı‘nda gerçekleştirildi.

Araştırmacıların makalelerinde belirtilene nazaran bu olgu, epeyce ferdî. Bu yüzden de bir tuvalet kağıdı rulosunun içerisinde TSND121 Bluetooth jiroskop yerleştirdiler ve sonunda tuvaletin yanında durmalarına da gerek kalmadı.

Yazdıklarına nazaran sistem şöyle işliyor: “Kullanılan kağıt uzunluğu ve en yüksek dönüş suratı üzere olgular toplanıyor. Sonra da sistem, bu dataları kullanıcılar ismine kaydediyor.” Söylenene nazaran toplanan her bir data benzersiz oluyor.

Belirtilene nazaran bir kullanıcının kullandığı tuvalet kağıdı ölçüsü arttıkça tanımlama doğruluğu da artıyor. Araştırmacıların söylediğine nazaran “pratik bir ortamda” beş kullanıcılık bir küme için ortalama doğruluk %69.2 idi. Laboratuvar ortamında alışkanlığı ruloyu dört defa çekmek olan bir kişi %92.5 orantısı ile akıllıca tanımlanabildi.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts