Kuzey Amerika’da Yılın Arabası 2020 Ödülleri’nin kazananları anlaşılan oldu

No Comments

Kuzey Amerika’da 2020 yılının en yeterli araba, SUV ve pickup modelleri muayyen oldu. 50 kimseden oluşan deneyimli jüri, finale kalan son 9 model üzerinde yaptıkları değerlendirmelerle bu üç kategorinin kazananlarını belirledi.

Kuzey Amerika’da 2020 yılının arabası yeni nesil Chevrolet Corvette Stingray oldu. Evrim niteliğinde bir değişim göstererek birinci defa ortadan motorlu bir yapıya bürünen model, en güçlü rakibi Toyota Supra’yı ve Hyundai Sonata’yı geçmişte bırakarak mükafatın sahibi oldu. Corvette, 1998 ve 2014 yıllarında da Kuzey Amerika’da Yılın Arabası Ödülü’ne layık görülmüştü.

İlginizi Çekebilir Volkswagen’den Tesla’ya ileti: “Gelecek yıl yarışma çok daha güçlü olacak”

Kuzey Amerika’da 2020 yılının en düzgün SUV modeli armağanına layık görülen isim Kia Telluride oldu. Koreli üreticinin 8 kişilik büyük SUV modeli, final etabında kuzeni Hyundai Palisade’i ve Lincoln Aviator’ı geçmişte bırakmayı başardı. Kia, eser gamındaki en büyük model olan Telluride ile geçtiğimiz yıl Kuzey Amerika pazarına argümanlı bir giriş yapmıştı.

Gelelim Kuzey Amerika pazarında kıyasıya yarışmanın yaşandığı pickup kategorisine. Kuzey Amerika’nın en uygun pickup modeli olarak ipi göğüsleyen isim bu yıl Jeep Gladiator oldu. Geçtiğimiz yıl “sınıfının gerçek mealde üstü açılabilen tek üyesi” teziyle tanıtılan model, sahip olduğu yeteneklerle RAM Heavy Duty ve Ford Ranger üzere rakiplerinin üzerinde nokta aldı.

2020 Yılın Arabası

  • Chevrolet Corvette Stingray
  • Hyundai Sonata
  • Toyota Supra

2020 Yılın SUV’si

  • Hyundai Palisade
  • Kia Telluride
  • Lincoln Aviator

2020 Yılın Pickup’ı

  • Ford Ranger
  • Jeep Gladiator
  • Ram Heavy Duty

Final etabında uğraş eden 9 modelin fotoğraflarını aşağıdaki galeride bulabilirsiniz.

Foto Galeri | 41 Görsel Görüntüle

Bu haberi, mobil pratiğimizi kullanarak indirip,
istediğiniz devir (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts