Mali ve analitik raporlama

Hiyerarşik, çok boyutlu ve çapraz raporlama, raporlarda gruplama ve şifreleme, bilgi detaylandırma ve toplama, rapor yapısının dinamik değişimi, farklı diyagram türlerinin entelektüel yapısı.

Ekonomik ve analitik raporların oluşumu için tanımlanan mekanizmalar: sadece matbu formları değil, aynı zamanda program ile entegre eden etkileşimli(Interactive) evrakları da oluşturan araçları kümesidir. 

Raporlala formlar gibi çalışabilme.

Kullanıcı raporla, yazdırma işlemin dışında, herhangi bir formla çalıştığı gibi de çalışabilir

Parametreler şifreleyerek değiştirebilir.

Kullanıcı raporun parametrelerini değiştirmek, yeniden yapılandırmak,  için “şifrelemeyi” kullanabilir.

Nesnelerle 
ek raporlar oluşturabilir.

Kullanıcı oluşturulan rapordaki nesneler üzerinde ek raporlar oluşturma imkânı bulabilir vb..

Sorgular

Sorgular, bir veritabanından veri seçmek için kullanılır.  Bir sorgu genellikle bazı verileri içeren bir veritabanında belirli verileri seçmek için sisteme gruplandırma, sıralama, ya da hesaplama gibi istek gönderme işlemlerinde kullanılır. 

Veri düzenleme sistemi

Rapor oluşumu için ve karmaşık yapıya sahip, serbest tablo ve diyagram setlerini içeren bilgilerin çıkışı için tasarlanmıştır. Bu sistem, örneğin raporlarda farklı seviyede veri detaylarının oluşturma, kullanıcının raporları esnek ayarlaması, değişik şartlarda raporu görüntülemeyi ve filtrelemeyi sağlar.

Çizelge çıktı belgeleri

Bu güçlü bir veri sunumu ve baskı aracıdır. Belgelerin doğru, anlaşılır ve verimli bir şekilde hazırlanıp basılması veya raporlama için kullanıcı dostu ekranda görüntülenmesi için kullanılan çıktı form dizaynlarıdır.

Coğrafik şema

Sonuçların coğrafik konumunda görselleştirmeyi sağlar. Bu da, örneğin farklı malzemelerin farklı yerlerde satışını gösteren raporları oluşturmayı fırsat verir. Aynı zamanda coğrafik verileri yansıtmak için de kullanılabilir, örneğin ofise kadar giden yolu veya herhangi bir aracın gidişini yansıtmak gibi.

Veri analizi, öngörü mekanizması

Uygulama çözümlerde genelde büyük miktardaki veriler arkasında gizlenen kuralları belirleyen araçları programda uygulamanızı sağlar. Örneğin, satışları analiz ederek genelde birlikte alınan ürünleri çıkartarak sonraki satışlarda müşterinin seçtiği ürünlere ve analizlerin sonuçlarına göre ek ürünler tavsiye edilebilir.

Diyagramlar

Diyagramları kullanarak, sonuçları kullanıcıya rahat anlaşılabilir bir biçimde sunabiliriz. Diyagramlar, kullanıcı dikkatini verilerin değişimine çekerek verilerin hızlı karşılaştırılmasını sağlamaktadır. Bunun dışında, genelde büyük miktarda verilerin arkasında gizlenen kurallara özel diyagramlarla görüntülemek mümkündür.

Projeniz hakkında bilgi verin

Bizde işinizi  büyütmenizde size yardımcı olalım

Geliştirici uzmanlarımızla projeniz hakkında dilediğiniz zaman görüşebilirsiniz.

Referasnlar

Tüm referanslar

[NEXForms id=”2″ ]