MediaTek Helio G70 tanıtıldı! İşte özellikleri

No Comments


Oyuncu telefonları son periyotta büyüyen bir trend haline geldi. Doğal olarak akıllı telefon üreticileri de “oyuncu telefonu” tarifini kullanarak yeni modellerini piyasaya sürerken, işlemci üreticileri de bu hususta boş durmuyor.

Qualcomm ve MediaTek oyuncu telefonları için optimize edilen işlemciler geliştiriyor. Örneğin, Qualcomm tarafında Snapdragon 730G ve 765G önümüze çıkarken, MediaTek ise G90 ve G90T işlemcileri ile beğeni kazanmayı başardı.

MediaTek Helio G70 özellikleri

Son periyotta devletimizde ve yerkürenin birçok nahiyesinde ağır ilgi gören Redmi Note 8 Pro, Helio G90T’den güç alıyor. MediaTek bu defa mütenasip fiyatlı oyuncu telefonları için geliştirdiği yeni işlemcisi Helio G70’in tanıtımını gerçekleştirdi.

2 GHz suratında çalışan dört adet Cortex A75 ve 1.7 GHz suratında çalışan dört adet Cortex A55 çekirdeğinden güç alan Helio G70, 12 nm FinFET fabrikasyon süreci ile üretildi. MediaTek’in oyun performansını artırmayı amaçlayan HyperEngine teknolojisine konut sahipliği yapan işlemci, ARM Mali G52 GPU ile geliyor.

48 Megapiksel’e kadar kamera ve Full HD ekran desteği sunan işlemcinin 5G desteği bulunmuyor. Bu kapsamda bir kıyaslama yapmak gerekirse: Helio G90T ile kıyasladığımızda umumî farkın işlemci suratlarının düşük olması ve Cortex A76 mahalline Cortex A75 kullanılması olduğunu söylememiz yanlış olmayacaktır.

Helio G70’in Qualcomm’un en yeni Snapdragon 600 serisi işlemcilerine yahut Snapdragon 710’a misal performans sunmasını bekliyoruz. Tabi, net sonuçları bu işlemcinin kullanıldığı cihazlar piyasaya sürüldüğünde göreceğiz.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts