Meksika Yemeği Temalı Instagram Filtresi: Taco Bell

No Comments

2020 yılı, birçok trendi beraberinde getirdi. Çoklukla toplumsal medya yoluyla süratle yayılan bu trendlerden biri de ‘Sen hangisisin?’ ismindeki, rasgele karakter gösteren Instagram filtreleri. 'Hangi Disney karakteri?', 'Hangi kedi?', 'Hangi kahraman?' ya da 'Hangi burç?' gibi isimleriyle önümüze çıkan ve yüz algılama yoluyla çalışan bu kamera efektleri, son devirlerde neredeyse herkesin Instagram paylaşımlarında bölge alıyor.

Çevre medyada gördüğümüz ve umumide kısa müddetli olan bu trendler, şirketler için çok kolay reklam aracı olabilir. Bahsettiğimiz kamera efektleri için de durum bu türlü. Ismini duyurmak için toplumsal medyanın nimetlerinden faydalanan Taco Bell, hangi Meksika yemeği olduğunuzu gösteren bir kamera efekti oluşturdu.

'İnternet kişilik testleri üzere…'

Taco Bell Çevre ve Dijital Strateji Başkanı Erica Prime, dün yaptığı açıklamada bu Instagram filtrelerinin evvelden internette doldurduğumuz kişilik testlerine benzediğini tabir etti. Aslında bu akıllıca olabilir çünkü internetteki kişilik testlerinin de Instagram filtrelerinin de tam olarak sahih iddialarda bulundukları söylenemez.

Menülerinde herkes için en az bir yemek bulunduğunu sav eden Taco Bell, bu yüzden bu türlü bir Instagram filtresi oluşturmuş. Quesarito mu, Mexican Pizza mı, Quesadilla mı olduğunuzu öğrenebileceğiniz Taco Bell efekti, yemeğin ismini vermiyor ve sadece fotoğrafını gösteriyor. Bu yüzden restorandaki hangi yemeğin size münâsib olduğunu anlamanız için daha evvel en azından bir sefer Taco Bell’de yemek yemiş olmanız gerekiyor çünkü ABD'de epeyce tanınan olan restoran zincirinin Türkiye’de şimdi bir bürosu yok ve menüsünde gayrı restoranda göremeyeceğiniz kimi seçenekler var.

Filtreyi resmi Instagram hesabından bulabilirsiniz:

Filtreyi denemek isterseniz bunu bulmak sıkıntı değil. Bildiğiniz üzere gayrı birinin Instagram filtreli hikayesinde efektin ismine tıklayarak tıpkı filtreyi kullanmak mümkün ya da filtreyi kullanan birinin önünüze çıkmasını beklemek mahalline Taco Bell’in resmi Instagram hesabına giderek oradan filtreyi bulabilirsiniz.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts