Microsoft, 400 milyon kullanıcıya yeni bilgisayar almalarını önerdi

No Comments

Windows 7 işletim sistemi için destek mühleti 14 Ocak 2020'de yani yarın sona erecek. Microsoft bu bağlamda Windows 7 kullanıcılarının yeni bir bilgisayara geçmelerini öneren bir makale yayınladı.

İlginizi Çekebilir Microsoft, Meltdown ve Spectre açıklarını yamamaya devam ediyor

Dahası şirket Surface serisi bilgisayarlara geçilmesini tavsiye etti. Yayınlanan makalenin Sık Sorulan Sorular kısmında kullanıcıların mevcut cihazlarını yükseltmek yanına yeni bir PC satın almalarının daha âlâ olacağı vurgulanıyor:

“Windows 7 kullanıcılarının birçok için, Windows 10 Pro'lu yeni bir cihaza geçilmesini öneriyoruz. Surface cihazları daha süratli, daha hafif, daha güçlü ve daha inançlıdır. Ortalama fiyatı sekiz yıl evvelki ortalama bir bilgisayardan değerli ölçüde daha düşüktür.”

Donanım bileşenleri ve sürücüler çalışmayabilir

Yazılım devi başkaca birtakım donanım bileşenleri ve sürücülerin düzgün bir formda çalışmayabileceğinden Windows 7'den Windows 10'a olağan bir yükseltmenin önerilmediğini de açıkladı. Hakikaten de kimi kullanıcılar eski bilgisayarları ile Windows 7'den Windows 10'a geçiş yaparken benzeri zorluklarla karşılaşmıştı.

Bu haberi, mobil pratiğimizi kullanarak indirip,
istediğiniz devir (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts