Microsoft’tan katlanabilirlik için yeni patent başvurusu!

No Comments

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında yeni katlanabilir Microsoft Surface Neo ve Surface Duo tanıtılmıştı. Samsung‘un akabinde katlanabilir cihaz furyasına Microsoft da Neo ve Duo modelleriyle katılmıştı. Bugün ise Microsoft Surface Neo ve Duo için patent başvurusu ortaya çıktı.

Microsoft Surface Neo ve Duo patent başvurusu ortaya çıktı!

Geçtiğimiz Ekim ayında, Microsoft’un Surface aktifliği şirketin yeni cihaz formlarını ortaya çıkarmıştı. Her açıdan ayarlanabilen ve külliyen dönebilen bir menteşe ile birlikte tutulan çift ekranlı katlanabilir cihazlar Surface Duo ve Surface Neo tanıtılmıştı.

Bu hususî menteşe mekanizmasının daha evvel hiçbir cihazda kullanılmadığı tez ediliyordu. Birçok menşe da bu mekanizmanın birinci kullanıcısının Microsoft olduğunu doğrulamıştı. Zira Galaxy Fold da birinci aşamada katlanabilme mekanizmasındaki menteşelerden ötürü ertelenmişti. Bugün de Microsoft’un bu menteşe mekanizması için başvurduğu patent belgeleri ortaya çıktı.

WIPO tarafından hazırlanan patentin sunumu içerisinde cihazların menteşe mekanizmasındaki omurgası ve irtibat noktalarının diyagramı barınıyor. Bu patent sonuçlanırsa, Microsoft tarafından duyurulan ve Surface Pen desteğine sahip Surface Duo, 360 kademelik dönen bir menteşe içeren birinci çift ekranlı akıllı telefon olacak.

Donanım ve tasarım özellikleriyle de dikkatleri üstüne toplayan cihazların satışa çıkış tarihi hakkında şimdi bir malumat bulunmuyor. Surface Duo ve Neo ile ilgili daha ziyade detayı öğrenmek isterseniz aşağıdaki içeriğimize de göz atabilirsiniz.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts