Netflix’te Lisan Öğrenmenizi Sağlayacak Chrome Uzantısı

No Comments


Yaygın kanı, serileri yahut sinemaları yepyeni lisanında altyazılı olarak izlemenin, yabancı lisan tahsiline ek sağladığı istikametindedir. Bu bahiste Netflix’e teşekkür etmek gerekiyor. Kütüphanesindeki içeriklerle izleme alışkanlıklarımızı kökten bir halde değiştiren dijital yayın platformu, tıpkı vakitte yabancı lisan öğrenme pratiğine de bir epey yardımcı oluyor.

Ne var ki orijinal lisanında altyazılı bir film/dizi izlediğinizde, birden fazla devir sözün mealini öğrenmek için durdurmak zorunda kalıyorsunuz. Bu da, bir devir sonra can sıkabiliyor. Language Learning with Netflix ise bu deneyime bambaşka bir boyut kazandırıyor.

Language Learning with Netflix, platformda oturum açtığınızda otomatik olarak çalışan fiyatsız ve olağan bir Chrome uzantısıdır. İzlediğiniz her içeriğin altyazılarını hem ana dilinizde hem de öğrenmek istediğiniz dile gerçek vakitli olarak çeviren uzantı, böylelikle iki lisanı tıpkı anda görebilmenizi sağlıyor.

Uzantıyı Chrome’a eklediğinizde ana lisanınızın ne olacağını soracak. Seçenekler arasında dilediğinizi seçtikten sonra Language Learning with Netflix’in nasıl kullanıldığını anlatan epeyce bilgilendirici bir klavuzla karşılaşacaksınız. Netflix’te bir seri yahut sineması açtığınızda, yukarıda Türkçe altyazıyı, çabucak altında ise İngilizce altyazıyı göreceksiniz. Olağan daha seçebileceğiniz yüzlerce farklı lisan olduğunu da söylemiş olalım.

Başkaca ekranın çabucak sağ tarafından, altyazıları vakit çizgisi üzerinde takip edebiliyorsunuz. Altyazılar arasında ilerlemek için rastgele bir söze tıklayabilir, merak ettiğiniz sözlerin üzerine bir defa dokunarak Türkçe karşılığını öğrenebilirsiniz. Başkaca dilerseniz sözlerin özgün lisanlarında nasıl telaffuz edildiğini de duyabilirsiniz.

Öte yandan Language Learning with Netflix uzantısının kullanılabilirliği memlekete ve içeriğe nazaran değişkenlik gösteriyor. Düzgün haber şu ki, lisan becerinizi bir üst seviye taşıma potansiyeli olan bu uzantı devletimizde kullanılabiliyor. Language Learning with Netflix hangi içeriklerde desteklendiğini öğrenmek için uzantının üzerine bir sefer tıkladıktan sonra Katalog seçeneğine basın. Burada, uzantının altyazı desteği verdiği seri ve sinemaları göreceksiniz. Language Learning with Netflix uzantısını buradaki kontaktan fiyatsız bir biçimde Chrome tarayıcınıza ekleyebilirsiniz. 

Language Learning with Netflix uzantısı hakkında hazırlanan bir medya:

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts