Nokia 7.2, DxOMark puanı ile şaşırttı

No Comments

Nokia 7 ve Nokia 7.1 modellerinin akabinde HMD Küresel geçtiğimiz Eylül ayında Nokia 7.2 modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Uzun bir bekleyişin akabinde üç art kameraya konut sahipliği yapan Nokia 7.2 DxOMark tarafından test edildi.

Nokia 7.2 DxOMark puanı ile şaşırttı

Telefonların kameralarını kıymetlendiren DxOMark, Nokia 7.2’nin kamera puanını açıkladı. Öncesinde kamera özelliklerini hatırlamak gerekirse: 48 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.8 diyaframa sahip ana kameraya, 8 Megapiksel f/2.2 ultra geniş açılı kamera ve 5 Megapiksel derinlik algılama sensörü eşlik ediyor.

Cihazın kamerasına verilen yekun puan 85 oldu. Bu puanı şaşırtıcı hale getiren detay, yerkürenin birinci beş kameralı telefonu Nokia 9 PureView ile tıpkı olması. Nokia 9 ise geçtiğimiz yıl Şubat ayında tanıtılan bir amiral gemisi.

Fotoğraf çekim performansı ile 90 puan alan cihazın görüntü çekim performansına verilen puan ise 75 oldu. DxOMark mütehassısları, telefonun temel kamera performansının epey yeterli olduğunu söylüyorlar.

Yeterli pozlama, geniş dinamlik aralık ve renk doğruluğu konusunda nispeten düzgün bir performans sergileniyor. Bununla birlikte otomatik odaklamanın başarısız olduğu ve çok çokça gürültü olduğu lisana getiriliyor. Medya tarafında da göze çarpan en değerli sorun, otomatik odaklamanın çok yavaş olması.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts