Nokia 7.2’nin Kamera Puanı Nokia 9 PureView’la Tıpkı

No Comments

Fransız kamera kıymetlendirme şirketi DxOMark, Nokia 7.2'nin kamera puanlarını açıkladı. DxOMark'a nazaran Nokia'nin akıllı telefonunun kamera puanı 85. Bu puan, Nokia 9 PureView'la birebir. Nokia 9 PureView yerkürenin birinci 5 art kameralı telefonu.

Oreo” üçlü art kamera heyetimi olan Nokia 7.2'de 48MP'lik bir ana kamera ve 8MP'lik ultra geniş açılı bir lens ve 5MP derinlik sensörü bulunuyor. Fotoğraf skorunda 90 alan akıllı telefon, görüntüde 75'te kaldı.

DcOMark'a nazaran fotoğraf kelam konusu olduğunda Nokia 7.2'nin temel performansı çok uygun. Uygun ışık tasarrufu, geniş dinamik görüşü ve memnuniyet verici renkleri de cihazın beğenilen özelliklerinden. Bununla birlikte otomatik odaklaması sağlam değil ve burada pek çok gürültü var. Görüntü laf konusu olduğunda titreme tersi efekti yeterli, gaye ışıklaması çoğunlukla gerçek ve tüm örneklerde daha az gürültü var. Buna karşın otomatik odaklama çok yavaş, sık sık gölgelenme oluyor ve dış ortamlarda renk vinyeti beliriyor. Ayrıyeten iç ve dış ortam görüntülerinde keskin bozulmalar gerçekleşiyor.

Bütün bunlara karşın, Nokia 7.2'nin Nokia 9 PureView ile tıpkı kamera puanına sahip olması, Nokia'nın güzel iş çıkardığını gösteriyor. Nokia 9 PureView yerkürenin birinci 5 kameralı telefonuydu. Bu, akıllı telefonu gelecek nesil hesaplamaya dayalı görüntüleme teknolojisiyle kıyaslanabilir yapıyor. PureView'la çekilen her fotoğraf geniş dinamik aralıklı (HDR). Bu cihazda 5 kamera da eş devirli olarak çalışıyor. Böylelikle fotoğraflar yüksek kalitede çekilirken, tekli bir kameranın 10 katı ışık tasarrufunu da garanti altına alıyor. PureView tüm imgeleri dinamik aralıklı ve gibisi olmayan alan derinliğine sahip 12MP'lik bir fotoğrafta birleştiriyor. 

Bununla birlikte Nokia 9 PureView'un bekleneni veremediği de tez edilmişti. İlk inceleme yorumlarında PureView'ın, Huawei Mate 20 yahut iPhone XS üzere telefonlarla kıyaslayınca fotoğraf sürece sürecinin nispeten yavaş olduğu belirtiliyordu.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts