Nokia’nın Android 10’lu birinci telefonu görünür oldu

No Comments

HMD Küresel çatısı altında faaliyetlerini sürdürmeye devam eden Nokia, akıllı telefonlarını Android 10 güncellemesi ile buluşturmaya devam ediyor. Lakin, bugüne kadar Android 10 ile kutudan çıkan bir telefonu satışa sunmadı.

TA-1234 model numaralı telefon, Hindistan ve Rusya’da sertifikalandırıldı. Wi-Fi sertifikasının da alınması ile birlikte cihazın Android 10 ile kutudan çıkacağı doğrulanmış oldu. Birtakım menşeler bu telefonun şimdi piyasaya sürülmeyen Nokia 8.2 5G‘nin 4G versiyonu olabileceğini lisana getiriyor.

Nokia 8.2, Android 10’lu birinci model olacak!

Argümanları bir kenara bırakırsak, elimizdeki tek net malumat cihazın Snapdragon 665 işlemciden güç aldığı. 11 nm fabrikasyon süreci ile üretilen ve 2 GHz suratında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci olan Snapdragon 665, Kryo 260 çekirdeklerine hane sahipliği yapıyor. Grafik tarafındaki gerekli olan gücü ise Adreno 610 sağlıyor.

Nokia 8.2 5G’nin önümüzdeki ay Mobil Yerküre Kongresi 2020 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Bu kapsamda 4G modeli de tıpkı tarihte tanıtılacak üzere görünüyor. Temmuz ayında ortaya çıkan bir raporda Nokia 8.2 modelinin 32 Megapiksel çözünürlüğünde kameraya sahip olacağı belirtiliyordu.

Cihaz hakkında daha çokça malumata sahip olmak için MWC 2020’yi bekleyeceğiz.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts