OnePlus, 2020’de 120 Hz Ekranlarla Geliyor

No Comments

Akıllı telefon ekranlarının yenilenme suratları, her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz yıl piyasada az da olsa 90 Hz'lik telefonlar görmüştük. Bu telefonları üreten firmalardan biri de OnePlus'tı ve Çinli firma, otoritelerden olumlu tefsirler almıştı.

Daha yüksek ekran yenilenme suratı demek, animasyonların daha akıcı olması ve ekranı kaydırdığınızda daha seri geçiş yapabilmeniz mealine geliyor. Hâliyle bu teknoloji direkt telefon kullanma deneyiminizi etkiliyor. 

CEO Lau, 120 Hz ekranların geleceğini açıkladı

Artık de şirket CEO’su Pete Lau, firmanın 2020 yılı için 120 Hz ekranlar üzerinde çalıştığını açıkladı. Lau, firmanın forumunda yaptığı açıklamada yeni telefonlarının 2020 yılında gözün görebileceği en yeterli ekranlarla geleceğini söyledi. 

Lau’nun açıklamalarında “Ar-Ge ekibimiz ayrıyeten tek bir karenin render'ı için %7 daha uygun performans sağlayan kişisel bir optimizasyon tahlili geliştirdi. Testlerde OnePlus’ın120 Hz ekranı; tıklama, kaydırma yansısı ve isabet konusunda öteki yüksek yenilenme nispetine sahip ekranlardan bariz formda daha yeterli sonuçlar verdi “ tabirini kullandı. 

Ekrana kişisel optimizasyonlar geliyor:

CEO, OnePlus’ın 120 Hz ekranlarının 10 bit renk desteğiyle geleceğini ve her bir ana renk için 1.024 gölgenin olduğu söyledi ve ekranın 1,07 milyar renk kombinasyonu oluşturduğunu öne sürdü. 1,07 milyar renk kombinasyonu demek, telefonun ekranının alışıldık ekranlardan 64 kat daha çokça renge sahip olması demek. Lau’nun savına nazaran bu, içerik izlerken daha çokça doğal geçiş ve gerçek renk aralığını görebilmek manasına geliyor. 

OnePlus, akıllı telefon üretimine başladığında üst seviye telefonlara ucuz alternatifler üretiyordu. Son yıllarda ise OnePlus ismini kendine has kişisel akıllı cihazlar üretirken görüyoruz. 

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

Fields marked with an * are required

More from our blog

See all posts