Online Çalışma

İstemciler farklı yollardan internete bağlanabilirler. Bu bağlantılar, seçilmiş hatlar veya yerel ağ üzerinden yüksek hızlı bağlantılar olabilir. Ayrıca mobil GPRS-bağlantısı gibi düşük hızlı da olabilir. . 

İstemci - Sunucu biçimli çalışma

Dosya biçimli çalışma

İnternet üzerinden bağlanma biçimi kullanıcılara veritabanı ile uzaktan çevrimiçi(online) çalışmayı sağlamaktadır. Bu çalışma biçimi ince istemci ve web-istemci biçimini kullanarak yapılabilmektedir. Bu istemciler, 1C:İşletme sunucu kümesi ve dosya biçimli veritabanı ile etkileşimi sağlayan ve özel olarak ayarlanan web-sunucuya bağlanmaktadırlar.

Mobil İnternet üzerinden çalışma

Düşük hızlı bağlantı kanalları üzerinden, veritabanı ile çalışma yapılması için ince istemci ve web-istemcide özel başlatma biçimi- Düşük Hızlı Bağlantı biçimi mevcuttur. Sonuç olarak, düşük hızlı iletişim kanallarında bile platform müşteriye idare edeceği hızda çalışmasını sağlamaktadır. 

İnce istemcinin dağıtımı

Uzaktan İnternet üzerinden bağlanan kullanıcıların, programın bütün fonksiyonlarından yararlanabilmesi için platformda sadece 1C:İşletme 8.2 İnce İstemciyi içeren özel dağıtımı mevcuttur. Bu dağıtımın boyutu küçük olduğundan, farklı iletişim kanalıyla  indirmek mümkündür. 

Uzaktan çalışmanın diğer seçenekleri

İstemci uygulama yardımıyla veritabanına doğrudan bağlanmanın dışında, platform başka uzaktan çalışma seçeneklerini de sunmaktadır. Bu seçenekler değişen derecede programı ek geliştirmeyi veya farklı kodların yazılmasını gerektirir.

Web-Servis kullanımı 

Web-servisler mekanizması sayesinde uygulama çözümü SOA( Service-Oriented Architecture) teknolojisini destekleyebilir. Bu teknoloji, uygulamaların ve veri sistemlerinin modern standart entegrasyonu olarak bilinmektedir. 

Dağıtılmış bilgi sistemi 

Çevrimdışı (off-line) bilgi alışverişi mekanizması dağıtılmış sistem düğümleri arasındaki verileri ve konfigürasyondaki değişiklikleri belirtilen aralıklarda göndermeyi sağlamaktadır. Ayrıca, sistemin düğümleri 1C:İşletme 8 de olabilir, bağımsız herhangi başka program da olabilir.

Dosya biçimli çalışma

Uygulama çözümleri ile İnternet üzerinden çalışmak için herhangi bir ek geliştirme gerekmemektedir. İstemci türüne bağlı olmaksızın (ince istemci, web-istemci), 1C:İşletme 8 sistemi kullanıcı arayüzünü olduğu gibi sunmaktadır.

Bu teknolojinin yardımıyla program, İnternette yayınlanan web-servisler takımı halinde işlem sunabilmektedir. Aynı şekilde programın kendisi de diğer sağlayıcılar tarafından yayınlanan web-servislerini kullanabilir

Projeniz hakkında bilgi verin

Bize işinizi anlatın tutku ile büyümenize yardımcı olalım.

 

Memnuniyet mektubu

Tümü
Herhangi Bir Alan Bulunamadı.