Open Source – Açık Kaynak Kodlu ERP Yazılımlar.

No Comments

Open Source – Açık Kaynak Kodlu ERP Yazılımlar.

Yazılımda bu yıllarda rağbet gören sürdürülebilir proje methodlarından biri Open Source çözümlerdir. Open Source, dünyanın her yerinden bağımsız yazılımcılar tarafından kar amacı gütmeden yazılım geliştirme organizasyonuna verilen addır. Open Source yazılımların ücretsiz olarak internetten kaynak kodları ile birlikte indirilebilmektedir ve yazılımın mülkiyeti kullanıcıya aittir. Kullanıcı kaynak kodları istediği şekilde değiştirebilir, kendine uyarlayabilir.

2005 yılında Gartner tarafından yazılım dünyasının geleceğine yönelik yapılan araştırmada önümüzdeki 5 yıl içinde işletmeler tarafından kullanılacak iş yazılımlarının % 20 sinin Open Source olacağı öngörülmüştür.

EMS-ERP olarak Open Source yaklaşımını destekliyoruz. Bu sebeple ERP-Blog bölümümüz içinde sizlere için seçtiğimiz başarılı Open Source yazılımlar için tanıtım, destek ve detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. Konumuz ERP olduğu içinde ağırlıklı bu kapsamdaki tüm projelere ağırlık vereceğiz.

EMS-ERP yapısı gereği müşterilerin ihtiyaçlarına özel geliştirildiği emek yoğun adam/gün hesabıyla ücretlendirildiği için Open Source yazılımlar sınıfında değildir, yazılımlarımız Platform lisansı ve ayrıca geliştirme bedeli karşılığında projelendirilir. Konfigürasyonlar tüm hakları EMSTEKNOLOJİ  tarafından korunmaktadır. Open Source yazılımların farklı seviyelerde lisanslanması yapılır. GPL lisansları ve Platform lisansları konusunda eksik bilgileri tamamlama amaçlı ayrıca bir makale yazıp okuyucuları bilgilendirmek isterim.

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

More from our blog

See all posts